Prawidłowa izolacja poddasza

Poddasze to niezwykle istotny element domu, mający niebagatelne znaczenie w kontekście odpowiedniego utrzymania ciepła wytwarzanego przez system grzewczy. Jego utrata nie jest wskazana, gdyż wpływa na zwiększenie kosztów ogrzewania. Dobrze dobrana izolacja poddasza rozwiąże ten problem, a także sprawi, że pomieszczenie to będzie mogło być wykorzystywane również do funkcji użytkowych.

Prawidłowa izolacja to oszczędność

Dokładnie i fachowo wykonana izolacja poddasza zabezpiecza budynek przed niepożądanymi stratami ciepła. W przypadku budynków mieszkalnych, straty wynikające z nieprawidłowo położonej izolacji lub nieodpowiednio dobranego materiału, potrafią sięgać nawet poziomu 30 procent. Ciepłe powietrze zawsze przemieszcza się ku górze, dlatego też w tym przypadku zatrzymanie go w budynku poprzez szczelne poddasze, jest sprawą kluczową dla każdego gospodarstwa domowego. Pozwala to na obniżenie kosztów ogrzewania. Jakość izolacji poddasza ma jednak ogromne znaczenie nie tylko zimą, ale także i latem. Odpowiedni i szczelny materiał pomoże w trakcie upałów w utrzymaniu niezbędnego chłodu w domu, chroniąc budynek przed zbyt szybkim nagrzewaniem. W przypadku poddaszy użytkowych, w których zaaranżowano powierzchnie mieszkalne, dobra izolacja ma również istotne znaczenie w kontekście tłumienia dźwięków.

Najlepszy materiał?

W przypadku poddaszy stosowane są praktycznie dwa rodzaje izolacji termicznej. Wciąż dużą popularnością cieszy się wełna mineralna, która jest stosunkowo niedroga i łatwa w montażu. Jej układanie jest jednak procesem czasochłonnym, wymagającym zaangażowania nawet kilku osób. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się ocieplanie poddasza pianką poliuretanową. Tego typu rozwiązanie zdecydowanie przewyższa wełnę pod względem skuteczności izolacyjnej. Pianka, nakładana metodą natryskową, praktycznie niweluje ryzyko pozostawienia fragmentów nieizolowanych i świetnie sprawdza się na trudnych powierzchniach, do których dostęp jest ograniczony. Jest ponadto materiałem zdecydowanie lżejszym od wełny mineralnej, przez co w mniejszym stopniu obciąża konstrukcję poddasza. W odróżnieniu od swojej konkurentki, pianka poliuretanowa jest też materiałem trwalszym, a sam jej montaż trwa niewiele czasu. Niezależnie jednak od tego, również w przypadku prac izolacyjnych poddasza przy użyciu pianki poliuretanowej warto zlecić tego typu zadanie doświadczonym fachowcom. Jedną z takich firma jest Grupa Cels, czyli jeden z największych liderów w zakresie wykonywania izolacji termicznych poddaszy i dachów w Polsce. Firma oferuje najwyższej jakości usługi, wykonując je przy użyciu pianek pochodzących od renomowanych światowych producentów, jak firma Soudal czy Icynene.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here