Meblościanki w nowym wydaniu

Meblościanki do niedawna kojarzyły się z dość siermiężnym stylem, charakterystycznym dla PRL. Współczesne komplety mebli w niczym jednak nie przypominają zestawów, które królowały w polskich domach np. w latach 80. XX w. Mówiąc o meblościankach, myślimy o meblach nowoczesnych, funkcjonalnych i różnorodnych pod względem stylu i estetyki, które z łatwością można dopasować do różnych aranżacji – czy to salonu, czy mniejszych pokoi.

W różnym stylu

Meblościanki w dizajnie XXI w. to już nie swoiste ściany mebli sprzed kilkudziesięciu lat, które nie zawsze można było uznać je za funkcjonalne ze względu na zbyt wąskie szuflady i półki.

Dzisiejsze zestawy zwane meblościankami to meble utrzymane w różnych stylach – od najpopularniejszego obecnie minimalistycznego, po styl retro. Są to meble wysoce funkcjonalne, tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach, determinowanych np. przez metraż pokoju, w którym mają się znaleźć.

Meblościanki doskonale zaprezentują się zarówno jako kluczowy element aranżacji dużego salonu, jak i kawalerki; w tym ostatnim przypadku nie dominując jednak całej przestrzeni. Przeciwnie – dzięki nowoczesnym meblościankom modułowym można optymalnie dostosować liczbę elementów zestawu do pomieszczeń, w których mają się znaleźć.

Producenci oferują meblościanki w wersji bazowej, jak i zestawy z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi, takimi np. jak podświetlenie typu LED, które doskonale podkreśla atuty linii mebli tworzących dany zestaw. Dużym powodzeniem cieszą się również oszklone witryny, które zwiększają atrakcyjność wizualną każdej meblościanki.

Uniwersalne, komfortowe i atrakcyjne

Takie właśnie są nowoczesne meblościanki, pod warunkiem, że pozwolimy im odpowiednio zaprezentować się na tle całego pomieszczenia, w którym stanowią jeden z najistotniejszych elementów wystroju.

Wybierając określone modele mebli wchodzących w skład zestawu, zawsze warto mieć na uwadze tło, a więc zarówno ściany, jak i podłogę. Architektura ścian oraz ich kolorystyka, a także materiały i przedmioty użyte do ich dekoracji będą mieć niebagatelny wpływ na to, jak będzie prezentować się aranżacja całości.

Wybierając meblościankę, musimy też zwrócić uwagę na meble tapicerowane, które zazwyczaj towarzyszą meblościankom w wystroju salonów. Nowoczesne meble zazwyczaj oferowane są w kolorach uniwersalnych, takich jak: barwy drewna, biel, szarości, czerń. W związku z tym nie kolidują one np. z wyrazistymi kolorystycznie ścianami czy elementami dekoracyjnymi, takimi jak zasłony, poduchy, pledy itp.

Przeciwnie – meblościanki utrzymane w neutralnych albo prostych kolorach pozwalają puścić wodze twórczej wyobraźni przy dobieraniu dodatków i dobrze się bawić przy urządzaniu salonu, jak i innych pokoi.

Producenci oferują wiele modeli mebli i zestawów – niezależnie od tego, czy będą to gotowe komplety, czy też meblościanki modułowe. Warto zapoznać się z szeroką ofertą mebli minimalistycznych, klasycznych, retro i innych, które znajdziemy w bogatych katalogach, prezentujących meble w najróżniejszych kombinacjach i zestawieniach.

Sklep meblowy meblezagrosze.pl to miejsce, w którym każdy znajdzie wyposażenie odpowiednie dla siebie. Dzięki starannej prezentacji mebli – w tym doskonałym zdjęciom i dokładnym opisom technicznym, można bez wychodzenia z domu wybrać modele i zestawy idealnie dopasowane do naszych mieszkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here