Toalety przenośne – co musisz wiedzieć, wynajmując je na imprezę masową

0
1286

Możliwości wynajmu toalet przenośnych jest wiele, warto jednak sprawdzić poszczególne oferty i dowiedzieć się, jakiej klasy toalety dany producent oferuje. Wszystko po to, by w trakcie imprezy nie okazało się, że wynajęte przez nas toalety nie nadają się do użycia.

W świetle ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z 20.03.2009 r., za imprezę masową na świeżym powietrzu np. na stadionie lub innym obiekcie niebędącym budynkiem, na którym liczba udostępnionych przez organizatora miejsc jest ustalona zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej, uznaje się imprezę, której liczba uczestników wynosi nie mniej niż 1000 osób. To niesie za sobą konieczność zapewnienia uczestnikom konkretnej liczby sanitariatów. Ale zanim je zamówimy, warto przemyśleć kilka kluczowych kwestii.

Co sprawdzić przed zamówieniem toalet mobilnych?

Zanim zdecydujemy się na usługę konkretnej firmy wynajmującej toalety przenośne, warto znaleźć odpowiedź na kilka pytań:

  1. Jak obliczyć konieczną liczbę toalet na liczbę uczestników imprezy?

Jeśli organizujemy imprezę masową, w której uczestniczyć będzie około 1500 osób, a czas jej trwania określamy na około 12 godzin, konieczne będzie wynajęcie co najmniej 20 toalet przenośnych. W określeniu niezbędnej liczby toalet na pewno pomoże nam wyspecjalizowana w obsłudze imprez masowych firma – warto napisać kilka zapytań i dowiedzieć się, co jeszcze poza liczbą uczestników warto wziąć pod uwagę, wybierając mobilne WC.

  1. Na jak długi czas można wynająć przenośne toalety?

Czas wynajmu jest kwestią indywidualną, do omówienia z konkretną firmą. Od jednej doby na nawet miesiąc i więcej – wszystko zależy od potrzeb i umowy.

  1. Jak często serwisuje się toalety na imprezach masowych?

W zależności od liczby uczestników przypadających na jedną toaletę i długości imprezy, toalety mogą być serwisowane codziennie, co dwa-trzy dni lub raz w tygodniu.

  1. Jak długo trwa serwisowanie toalety?

Profesjonalnemu serwisowi WC usługa opróżniania, sprzątania, mycia ścian i dezynfekcji nie powinna zająć więcej niż 10 minut. W szczególnych przypadkach może być konieczny dłuższy serwis lub wymiana toalety na nową.

  1. Gdzie postawić mobilną toaletę?

Specjalistyczne firmy jak WC Serwis, chętnie pomogą w wyborze najlepszego miejsca na ustawienie toalet. W zależności od charakteru imprezy, przestrzeni oraz warunków pomogą dobrać miejsce wygodne i ustronne.

O co zadbać poza toaletami?

Nie w każdego rodzaju toalecie przenośnej umieszczona jest umywalka, jeśli więc nie wynajmujemy toalet z tą opcją, warto zadbać o umywalki zewnętrzne. W lecie doskonale sprawdzą się umywalki polowe, wolnostojące z dużą misą na wodę i kilkoma kranami. W trakcie dużych imprez masowych organizator musi też zadbać o odpowiednie utrzymanie przestrzeni, stąd konieczność zaopatrzenia się w kosze na śmieci, które można zamówić również u firmy wynajmującej toalety mobilne. Cena w zestawie z WC będzie na pewno niższa, a i problemów jako organizator będziemy mieć mniej.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące liczby toalet, miejsca ich ulokowania czy dostawy – skontaktujmy się z firmą wynajmującą WC mobilne – specjaliści na pewno pomogą w doborze rozwiązań, które spełnią nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here