Ogrzewanie w łazience

Łazienka to pomieszczenie o szczególnych wymogach. Ze względu na panujące w łazienkach warunki – takie jak wysoki poziom wilgoci – powinny być odpowiednio wentylowane i ogrzewane. Ponadto, w łazienkach zażywamy kąpieli oraz pielęgnujemy własne ciało – dlatego powinny być to pomieszczenia wystarczająco ciepłe, by przebywanie w nich nie sprawiało nam dyskomfortu. Wybór sposobu ogrzewania łazienki nie należy więc do najłatwiejszych. Do dyspozycji mamy różne rozwiązania, pomiędzy którymi możemy dość swobodnie wybierać. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj ogrzewania zastosować w łazience – zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w ten temat. W jego trakcie podpowiemy – dlaczego najchętniej wybieranym rozwiązaniem są grzejniki drabinkowe oraz gdzie warto się w nie zaopatrywać.

Ogrzewanie w łazience – najchętniej stosowane rozwiązanie

Ogrzewanie łazienki to temat niezwykle rozbudowany. W celu ogrzania łazienki wykorzystujemy różne typy urządzeń – od grzejników pokojowych, przez systemy ogrzewania podłogowego, po grzejniki dedykowane właśnie do łazienki. Niekiedy stosuje się także urządzenia typu farelki lub grzejniki mobilne, które po podłączeniu do gniazda z prądem nagrzewają naszą łazienkę.

Najchętniej i najczęściej wybierane to urządzenia nazywane po prostu grzejnikami łazienkowymi. Najmodniejszym ich rodzajem są grzejniki drabinkowe, które są niezwykle funkcjonalne i praktyczne. Grzejniki te pracują w różnym zakresie mocy, a przez to – nadają się do ogrzewania pomieszczeń o różnych rozmiarów. Znajdziemy zarówno grzejniki o mocy 400W, zdolne ogrzać łazienkę samodzielnie, jak i urządzenia o wiele słabsze, pełniące przede wszystkim funkcje suszarek.

Ponadto grzejniki drabinkowe świetnie sprawdzają się jako suszarki na mokre pranie oraz na mokre ręczniki. Dzięki budowie żeberkowej grzejniki takie emitują ciepło w sposób optymalny, a wytworzona energia rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu.

Grzejniki drabinkowe – praktyczne i estetyczne

Wiele spośród dostępnych grzejników drabinkowych to także urządzenia o wysokich walorach estetycznych. Znajdziemy zarówno grzejniki wykonane z rurek o okrągłym przekroju, jak i kwadratowym lub prostokątnym. Oprócz modeli przypominających swoim kształtem drabinki, znajdziemy również modele o mniej standardowych kształtach. Niektóre spośród grzejników łazienkowych mają naprawdę nietypową, „konceptualną” formę, która czyni je nie tylko praktycznymi urządzeniami, ale również swoistym dziełem sztuki łazienkowej.

Grzejniki takie pasują szczególnie do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Odpowiednio dobrany grzejnik może być wówczas świetnym dopełnieniem wyglądu całego pomieszczenia, z którym będzie harmonizować i współgrać.

Osobom poszukującym grzejników łazienkowych drabinkowych polecamy zapoznać się z ofertą sklepu Dudik, w której znajdziemy rozmaite wersje tych urządzeń. Znajdują się w niej zarówno modele klasyczne, jak i te bardziej awangardowe, o wysokich parametrach estetycznych. W grzejnikach takich stosuje się zazwyczaj specjalne powłoki zabezpieczające, o działaniu antykorozyjnym. Nie tylko zapobiegają powstawaniu zadrapań i przetarć na krawędziach, ale równie chronią powierzchnię grzejnika przed działaniem wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here