Panele z mchu

Żywe rośliny w pomieszczeniach są czymś, co nie tylko daje przyjemny efekt wizualny, ale też pozytywnie oddziałuje na mikroklimat. Obecność roślin w pokoju lub biurze wpływa relaksująco i wyciszająco na umysł, a także poprawia koncentrację. By polepszyć atmosferę wnętrza, warto inwestować w klasyczne rośliny doniczkowe, jak i ogrody wertykalne lub zielone ściany z mchu, które stanowią oryginalną i niezwykle atrakcyjną w odbiorze dekorację. Gdzie sprawdzą się panele z mchu i jakie są ich zalety?

Panele z mchu a wystrój wnętrza

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej uniwersalnego i neutralnego niż żywe rośliny. Tak naprawdę pasują one do wnętrz zaaranżowanych w dowolny sposób. Istnieją nurty aranżacyjne, dla których to właśnie mech dekoracyjny jest najlepszą opcją spośród wszystkich dostępnych rozwiązań. Przykładem jest chociażby styl skandynawski znany ze swojej surowości i prostoty, ale też licznych inspiracji nieokiełznaną przyrodą. Dekorując salon w stylu skandynawskim, warto postawić na panele z mchu na ścianę, które będą stanowić unikatowy i niezwykle klimatyczny dodatek. Zielona ściana z mchu doskonale skomponuje się z kolorami powszechnie używanymi we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim: chłodnymi beżami, bielą, brązem, czernią i szarością. Mech dekoracyjny wprowadzi do takich wnętrz życie, a jednocześnie pozwoli im zachować stonowany charakter.

Innym przykładem nurtu aranżacyjnego, w którym można wykorzystać ściany z mchu, jest styl industrialny. Z czym kojarzy się industrial? Z wysokimi, przestronnymi pomieszczeniami, surowymi materiałami, takimi jak np. czerwona cegła, lite drewno, metal, szkło. Panele z mchu chrobotka kontrastujące z ascetyczną, chłodną cegłą to interesujący przepis na aranżację salonu z aneksem lub sypialni. To również pomysł na dodanie nieco życia do słabo oświetlonych pomieszczeń, takich jak np. przedpokój lub łazienka.

Panele z mchu sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach i domach – coraz częściej są wykorzystywane przy urządzaniu wnętrz biurowych. Duże korporacje coraz lepiej rozumieją wpływ wystroju wnętrza i atmosfery w nim panującej na wydajność zatrudnionych pracowników. Stąd potrzeba inwestowania w rozwiązania, które sprawią, że biurowe przestrzenie będą mieć mniej sterylny, techniczny wygląd. Roślinność w biurze w postaci wertykalnych ogrodów i mchu dekoracyjnego wpływa na pozytywny wizerunek marki wśród klientów odwiedzających siedzibę firmy. Zielone elementy wskazują na świadomość ekologiczną, którą stara się obecnie podkreślać większość nowoczesnych korporacji.

Jakie wymagania ma mech dekoracyjny?

Panele z mchu na ścianę – https://jukogreendesign.pl/uslugi/panele-i-sciany-z-mchu/– to propozycja dla osób i firm, którym zależy na rozwiązaniach nieangażujących nadmiernej uwagi. Mech jest niemal bezobsługowy, co oczywiście nie oznacza, że nie ma pewnych minimalnych wymagań. Z całą pewnością mech dekoracyjny nie lubi wysokich temperatur. Nie należy go więc instalować w pobliżu grzejników i urządzeń emitujących ciepło. Ponadto mech lubi pomieszczenia o wilgotności powietrza wynoszącej ok. 40% – aby osiągnąć optymalne warunki, można więc korzystać z nawilżacza, zwłaszcza w okresie zimowym. Bardzo istotne jest także to, aby mchu nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepiej więc instalować panele z mchu chrobotka na ścianie, która pozostaje w cieniu o każdej porze dnia.

Decydując się na montaż zielonej ściany, warto wybrać ofertę firmy, która ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Dobrym przykładem takiego wykonawcy jest Juko Green Design. Na stronie https://jukogreendesign.pl można zapoznać się z pełną ofertą firmy, jak również zobaczyć przykładowe realizacje. Szczególne wrażenie robią te projekty Juko Green Design, które są wyposażone w delikatne podświetlenie – dzięki temu zielona ściana prezentuje się pięknie nie tylko za dnia, ale również w nocy. Oświetlony panel z mchu może być designerskim dopełnieniem wystroju łazienki, domowego gabinetu lub dowolnego innego pomieszczenia, w którym panują optymalne warunki dla tego rodzaju roślin.

Co istotne, mech dekoracyjny to żywy dodatek aranżacyjny, który cechuje się długowiecznością i wymaga minimalnego wysiłku pielęgnacyjnego. Panele z mchu nie absorbują kurzu, umieszczone w odpowiednich warunkach będą wyglądać świeżo i pięknie przez długie lata. Rozwiązanie to opiera się próbie czasu – żywe rośliny zawsze są w modzie, można je zestawiać z zupełnie różnymi stylami i kolorami, przez co instalacja nie straci nic ze swej aktualności nawet po zmianie wystroju wnętrza. To powoduje, że mech dekoracyjny to naprawdę rozsądna inwestycja w lepsze samopoczucie domowników (lub pracowników) i pozytywną aurę pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here