Ile kosztuje własna kuchnia w 2022 roku

Kuchnia jest strategicznym miejscem w każdym domu. To tam przygotowujemy wszelkie posiłki oraz robimy wszystko, aby atmosfera w niej była jak najprzyjemniejsza. Chcąc ją urządzić, należy zastanowić się nad tym, ile pieniędzy będzie nas to kosztować. Jako że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek, postanowiliśmy zapoznać się z aktualnym cennikiem.

Wynajęcie ekipy budowlanej czy zrobienie wszystkiego na własną rękę?

Istotnym czynnikiem, który pozwala nam odpowiedzieć na to pytanie jest to, ile mamy pieniędzy i jakie mamy umiejętności. Nie ma co ukrywać, że lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie ekipy remontowej, która wszystkie zadania wykona wszelkie zadania, jak np. pomalowanie ściany w kuchni czy położenie podłóg. Wymaga to jednak środków i gdy ich nie posiadamy, to można próbować zrealizować niektóre opcje na własną rękę.

Równie ważną rzeczą, która wpływa na ocenę takiej sytuacji, jest czas. Przeważnie jest tak, że ciężko pracujemy, po pracy przychodzimy zmęczeni i wykonanie prac remontowanych wymagałoby od nas poświęcenia się w jeszcze większym stopniu. Można przy tym zaoszczędzić, natomiast ekipa remontowa będzie pracować już od rana, chociaż nie jest to tanie. Może się okazać, że przeprowadzając prace, jak skuwanie ścian w kuchni, położenie płytek na podłodze będzie to kosztować odpowiednio 50 zł za m2 i około 100 zł za m2 wylewki (wraz z materiałami).

Zakup mebli do nowej kuchni – jakie wybrać i gdzie kupić?

Tworząc naszą nową kuchnię, należy pamiętać o bardzo istotnym czynniku, który wpływa na jej ocenę. Jest to zakup mebli, który potrafi pochłonąć sporą część naszego budżetu. Trzeba w tej sytuacji zaznaczyć, że istotne jest to, ile mebli kupujemy oraz to, czy są nowe, czy jednak używane. Zwykłe meble kuchenne powinny być zakupem, który się zmieści w kwocie około 1000-1500 zł za 1 m2. Jeżeli preferujemy opcję „na bogato”, czyli chcemy mieć meble na wymiar, to należy liczyć się z tym, że będzie to kosztować około 6000 zł za 1 m2.

W kuchni nie może zabraknąć również stołu oraz krzeseł, więc trzeba liczyć się z dodatkowym wydatkiem od 500 zł do 1000 zł. Tak naprawdę to od naszych chęci zależy to, ile wydamy, a istotne jest też to, czy kupujemy nowe meble w prestiżowym salonie, a może chcemy dać szansę mniej niszowym lokalom, które dopiero co chcą się wybić.

Pozostałe sprzęty w kuchni są równie ważne

Jeżeli mówimy o kuchni, to nie można zapomnieć o podstawowym sprzęcie AGD, który da nam komfort funkcjonowania i sprawi, że poruszanie się po kuchni oraz przygotowanie posiłków stanie się łatwiejsze. Są to:

– lodówka – koszt od 1000 do 1500 zł,

– kuchenka z piekarnikiem – 800 do 1300 zł,

– zmywarka od 900 do 1200 zł,

– okap od 200 do 400 zł.

W miarę możliwości pojawiają się również inne sprzęty, jak mikrofalówka, gofrownica, frytkownica, a nie można zapomnieć o tym, że trzeba zakupić nowe talerze, sztućce oraz pozostałe mniejsze produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here