Pierścionki z różowego złota

Wielu osobom różowe złoto kojarzy się z produktami niższej jakości, przeznaczonymi głównie dla młodych, płochych panien. Stałe klientki profesjonalnych salonów jubilerskich wiedzą doskonale, jak niewiele prawdy jest w tym poglądzie. Owszem, subtelna barwa stopu metalu znakomicie podkreśla dziewczęcą urodę, ale biżuteria tego koloru równie pięknie wygląda np. na palcach, przegubach lub szyi dojrzałej kobiety. Czym wyróżnia się różowe złoto na tle innych materiałów i które modele luksusowych pierścionków szczególnie zasługują na wspomnienie? Oto krótki przewodnik po tym rodzaju biżuterii.

Materiał jubilerski inny niż wszystkie

Trudno dociec, dlaczego w gablotach jubilera produkty wykonane z tego materiału są tak rzadko spotykane, skoro nie ustępują ani trwałością, walorami estetycznymi, czy jakością wykonania. Przypominające różowy kolor wybarwienie jest uzyskiwane poprzez dodanie do stopu miedzi, a także srebra, palladu oraz cynku. Im więcej tego pierwszego pierwiastka, tym intensywniejszy odcień można uzyskać. Stąd wynika tak ogromne zróżnicowanie wśród niezbyt licznej gamy asortymentu.

Jak na luksusowe artykuły przystało, pierścionki z różowego złota także pojawiają się na palcach gwiazd filmowych podczas gal rozdania nagród lub świętujących zawodowe triumfy cenionych bizneswoman. Ikony stylu doceniają ten materiał przede wszystkim za subtelność w uwypuklaniu walorów wieczorowych kreacji. To doskonała propozycja dla kobiet w każdym wieku, które pragną mieć w swojej szkatułce niepowtarzalną ozdobę.

Najciekawsze modele pierścionków z różowego złota

W profesjonalnych salonach jubilerskich – stacjonarnych lub internetowych – znalezienie odpowiedniego egzemplarza luksusowego pierścionka z różowego złota nie zabiera tyle czasu. Marki o międzynarodowej renomie coraz chętniej stawiają na ten typ biżuterii. Warto zwrócić uwagę np. na wyroby firmy Pomellato z fantazyjnej serii Fantina lub nieco bardziej powściągliwej kolekcji Iconica. W obrębie designu obu linii projektantom udało się połączyć barokowy przepych z wyrafinowaną formą wizualną.

Część produktów przypomina tradycyjne złoto, a pewne egzemplarze mają czerwoną barwę, przez co świetnie pasują z rubinami, ametystami, rodolitami lub ceramiką. To ostatnie rozwiązanie zastosowała marka Boucheron w modelu Quatre o numerze katalogowym JAL00264. Przykładów można mnożyć bez końca, lecz jedno wydaje się bezsprzecznie pewne – różowe złoto zasługuje na zainteresowanie i nie należy pomijać go podczas trudnych biżuteryjnych wyborów.

Materiał opracowany ze współpracą ze sklepem internetowym https://nobleplace.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here