Dynamiczny rozwój technologii produkcji spowodował, że na przestrzeni ostatnich lat płyty warstwowe zaczęły cieszyć się coraz większą popularnością. Dzisiaj płyty warstwowe są powszechnie stosowane w budownictwie  jako gotowe elementy ścian zewnętrznych, wewnętrznych czy dachów w obiektach przemysłowych czy handlowych. Poniższy artykuł odpowie na pytanie czym są płyty warstwowe a także gdzie mogą być wykorzystane.

Płyty warstwowe są prefabrykowanym elementem, który składa się z dwóch okładzin blachy stalowej, stanowiącej warstwę zewnętrzną i wewnętrzną. Ponadto pomiędzy nimi znajduje się rdzeń konstrukcyjno-izolacyjny, który może być w trzech rodzajach – PUR, PIR lub z wełny mineralnej. Rdzeń płyty warstwowej jest odpowiedzialny za prawidłową izolację akustyczną i termiczną, a wykonany z wełny MiWo gwarantuje dodatkowo odporność ogniową. Okładziny stalowe muszą być również zabezpieczane antykorozyjnie, a wraz z rdzeniem tworzą silną i wytrzymałą warstwę, która odporna jest na uszkodzenia mechaniczne.

W dzisiejszych czasach inwestorzy oczekują by produkty odpowiadały ich potrzebom w zakresie wymiarów, parametrów technicznych oraz estetyki, dlatego szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty marki Arpanel.  Płyty warstwowe ARPANEL to system lekkiej obudowy, oferujący produkty spełniające wysokie wymagania stawiane przez inwestorów, użytkowników i projektantów.

Jakie rodzaje płyt Arpanel można wyróżnić?

plyty warstwowe

Płyty chłodnicze

Płyty chłodnicze ARPANEL to elementy konstrukcyjny wykorzystywane w obudowach mroźni, chłodni i innych specjalistycznych pomieszczeń rolno-spożywczych. Ich budowa opiera się na dwóch warstwach ocynkowanej blachy stalowej oraz rdzenia z pianki PIR lub PUR. Mają one bardzo wysokie parametry termoizolacyjne, dlatego też świetnie spełniają wymagania wysokiej izolacyjności cieplnej dachów i ścian. W ofercie Arpanel można znaleźć płyty chłodnicze, które dodatkowo spełniają podwyższone wymagania sanitarno-epidemiologiczne. Ponadto zastosowanie innowacyjnych metod budowy płyt chłodniczych sprawia, że odznaczają się one wysoką trwałością i szczelnością.

plyty chlodnicze

Płyty warstwowe dachowe

Płyty warstwowe dachowe ARPANEL wykorzystuje się do wykonywania różnego rodzaju powierzchni dachowych zarówno o małym, jak i średnim kącie nachylenia. Odpowiednie wyprofilowanie zamka sprawia, że są one szczelniejsze i bardzo dobrze sprawdzają się na dachach centrów handlowych, budynków produkcyjnych i magazynów. Zapewniają także odpowiednią infiltrację pary wodnej, powietrza i deszczu. Szeroka gama płyt warstwowych dostępna jest w ofercie ARPANEL.

plyty dachowe

Płyty warstwowe ścienne

Płyty ścienne ARPANEL są najczęściej wykorzystywanym materiałem do wznoszenia konstrukcji. Okładziny stalowe tego typu wybierane są do wznoszenia obiektów kubaturowych, handlowych, biurowych i przemysłowych. Co istotne – mogą one być wykorzystywane jako płyty warstwowe ścienne zewnętrze oraz wewnętrzne. Wewnątrz pomieszczeń mogą one stanowić ścianki działowe, a także tworzyć sufity. Decydując się na ich wybór, niezbędne jest zwrócenie uwagi na takie aspekty, jak ich nośność, sztywność i właściwości termoizolacyjne oraz ognioodporne.

plyty scienne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here