Podgrzewacze wody – który rodzaj i model wybrać?

0
730

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, żeby w domu nie było ciepłej wody. Dlatego, gdy stary podgrzewacz przestaje działać lub jest mało efektywny, warto wymienić go na nowy. Technologia poszła mocno do przodu. Aktualnie w sprzedaży jest wiele rodzajów podgrzewaczy wody. To, na jaki się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od potrzeb danego gospodarstwa domowego oraz sposobu, w jaki chcemy ogrzewać wodę.

Gazowe podgrzewacze wody

Ciągle dużą popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych cieszą się gazowe podgrzewacze wody, które wykorzystują jako paliwo gaz ziemny lub LPG. Ze względu na stosunkowo niskie ceny gazu, takie podgrzewacze to urządzenia zarówno praktyczne, jak i ekonomiczne.

Warto podkreślić, że sklep Bridom.pl oferuje szeroki wybór gazowych podgrzewaczy wody, które posiadają elektryczny zapłon bateryjny. Są zatem estetyczne i bezpieczne w użytkowaniu. Nie trzeba ich każdorazowo odpalać ręcznie. Posiadają zamkniętą komorę spalania.

W sprzedaży dostępne są zarówno przepływowe, jak i pojemnościowe gazowe podgrzewacze wody, pochodzące od takich renomowanych producentów, jak: Ariston i Beretta. Charakteryzują się niezawodnością oraz elegancką konstrukcją. Niektóre modele posiadają intuicyjny wyświetlacz LCD, za pomocą którego reguluje się temperaturę wody.

Elektryczne podgrzewacze wody

W katalogu produktów sklepu Bridom.pl znajduje się także bogata oferta elektrycznych podgrzewaczy wody, w tym modele przepływowe i pojemnościowe, wyprodukowane m.in. przez: Ariston, Flamco, Elektromet, Kospel, Atlantic, Wijas. Główną zaletą przepływowych podgrzewaczy zasilanych elektrycznie są niewielkie rozmiary. Bez problemu znajdzie się dla nich miejsce w łazience lub w kuchni. W asortymencie są także podgrzewacze nakranowe. Kolejnym atutem jest prostota montażu. Są gotowe do użytku zaraz po podłączeniu do prądu i wody. Przepływowe ogrzewacze wody podgrzewają ją na bieżąco. W opcji są urządzenia o mocy od 3,5 kW do nawet 24 kW. Takie grzejniki wody to idealne rozwiązanie nie tylko w mieszkaniach, ale również w lokalach usługowych, gabinetach lekarskich, toaletach.

Jeżeli zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest spore, to lepszą opcją może okazać się zakup pojemnościowego elektrycznego podgrzewacza wody. Takie zbiorniki wyposażone są w jedną lub kilka grzałek oraz termostat, który regularnie podgrzewa wodę do wskazanej temperatury. Ciepło wewnątrz pojemnika utrzymywane jest dzięki warstwie wełny krystalicznej lub polistyrenowej pianki, które znajdują się w jego obudowie.

Akcesoria do podgrzewaczy wody

Klienci cenią sklep Bridom zarówno za szeroki sortyment urządzeń, jak i dostępność potrzebnych do nich akcesoriów. W razie potrzeby, można się tu bowiem zaopatrzyć, między innymi w: grzałki z termoregulatorem (w tym o mocy 2kW, 3kW), zespoły przyłączeniowe, wieszaki do montażu podgrzewacza poziomego, baterie wodne z wylewką, anody magnezowe.

Sprzedawca proponuje również urządzenia i akcesoria służące do ogrzewania i wyposażenia domu. Z powodzeniem kupimy tutaj kotły centralnego ogrzewania, grzejniki, pompy ciepła, nagrzewnice, kurtyny grzewcze, rekuperatory, kształtki, zawory, akcesoria instalacyjne, ale również sprzęt kuchenny (np. zlewozmywaki, okapy, płytki, baterie kuchenne) i łazienkowy (np. wanny, armatura, kabiny). Warto odwiedzić stronę internetową sklepu. W razie pytań, można skonsultować się z punktem obsługi klienta, dostępnym pod numerem telefonu 84 534 80 80

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here