Wybieramy szafy metalowe na dokumenty. Na co zwrócić uwagę?

0
800

Solidne szafy na dokumenty wykonane z metalu są potrzebne w każdej firmie. Jest to obligatoryjny obowiązek przedsiębiorcy, który przechowuje ważne dokumenty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Aby sprostać obowiązującemu prawu, dokumenty firmowe muszą być przechowywane w dobrze zabezpieczonym miejscu. Z pomocą przychodzą certyfikowane szafy metalowe na dokumenty, w których można przechowywać poufne i tajne pisma.

Jakie funkcje ma spełniać szafa na dokumenty?

Pierwszym czynnikiem jest oczywiście konkretne zastosowanie mebli. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie dokumenty będą przechowywane w szafie. Czy potrzebujemy klasycznej kartoteki na koperty? A może tradycyjnej szafy na duże segregatory? W ofercie producentów są również uniwersalne szafy metalowe na dokumenty, przystosowane do przechowywania kilku różnych formatów. Dzięki temu, w jednej szafie można przechowywać zarówno koperty, akta, segregatory, teczki, a także dane zapisane na nośnikach cyfrowych.

Jaki certyfikat jest przypisany do wybranej szafy?

Szafy, w których przechowywane są dokumenty firmowe oraz akta osobowe, muszą posiadać odpowiedni certyfikat. W większości biur w zupełności wystarczą szafy z certyfikatem A, w których można przechowywać dokumenty poufne. Ponadto wyróżniamy jeszcze certyfikaty B i C, na dokumenty tajne oraz ściśle tajne. Specjalistyczne szafy metalowe na dokumenty, ze względu na swoją odporność oraz mechanizm zamykania, mogą zastępować sejfy. Certyfikat przypisany na szafę decyduje również o tym, na jaką kwotę możemy ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków w biurze. Warto zatem poświęcić chwilę na zapoznanie się z dostępnymi opcjami.

szafa na dokumenty

Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania mebli

Metalowa szafa wypełniona dokumentami waży nawet kilkaset kilogramów. Jej konstrukcja musi być zatem odpowiednio solidna, ale również dostosowana pod kątem bezpieczeństwa. Podstawą są specjalne stopki poziomujące, które pozwalają na stabilne ustawienie szafy. W przypadku mebli z szufladami, powszechnie spotkamy się ze specjalnymi prowadnicami, które nie dopuszczają do otwarcia kilku szuflad jednocześnie. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na sposób zamykania szafy. Dostępne zabezpieczenia sprawiają, że wybrane szafy metalowe na dokumenty okazują się dużo bezpieczniejsze, a zarazem zwiększają wygodę użytkowania.

Gdzie kupić profesjonalne szafy metalowe na dokumenty?

Specjalistyczne szafy z metalu nie są oczywiście dostępne w tradycyjnych sklepach meblowych. Nie jest to na szczęście problem w dobie zakupów online. W tym miejscu: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-na-dokumenty/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a/ znajdziemy profesjonalne wyposażenie biur oraz obiektów użyteczności publicznej. Dostępne w tym miejscu szafy posiadają stosowne certyfikaty, a klient może skonfigurować wybrany zestaw, aby dostosować zamówione meble do swoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here