wylewki żywiczne

Inwestorzy, którzy planują wykończenie nowo nabytej nieruchomości, muszą zwracać uwagę nie tylko na estetykę finalnie wyposażonych wnętrz, ale także ich funkcjonalność. Oczywiście liczą się także aktualne trendy czy styl, który jest najbliższy gustom nabywcy mieszkania, należy jednak pamiętać o aspektach praktycznych.

Ci wszyscy, którzy wybierają przestrzenie wykończone w stylu nowoczesnym, mają do wyboru nieco więcej rozwiązań. Podłoga w ich nieruchomości może być wykonana z naturalnego kamienia, płytek ceramicznych, paneli podłogowych czy też żywicy. To zresztą wylewki żywiczne cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Właśnie taka podłoga sprawdza się w mieszkaniach wprost idealnie. Najczęściej stosuje się ją w przedpokoju, łazienkach czy też kuchni. Warto poznać jej właściwości nieco bardziej szczegółowo.

Moda na wylewki epoksydowe

Sami projektanci wnętrz potwierdzają, że podłoga z żywicy jest dzisiaj hitem nowoczesnych wnętrz. Jeszcze do niedawna taka posadzka stosowana była jedynie w hurtowniach, obiektach przemysłowych, magazynach, warsztatach czy też garażach. Wszystko dlatego, że w takich miejscach podłoże narażone jest na bardzo intensywną eksploatację, a chodzi przecież o to, by przetrwała co najmniej kilka lat w swojej idealnej trwałości.

Dzisiaj wylewki epoksydowe wybierają coraz częściej prywatni inwestorzy. Wszystko dlatego, że te są doskonale trwałe, nie pękają, nie rysują się, nie tracą koloru. Są też odporne na działanie wody, wysokich oraz niskich temperatur. Do tego mogą stanowić świetny dodatek dekoracyjny – do żywicy można dodać dowolny barwnik albo drobinki kwarcu, które dają efekt błyszczenia niczym brokat.

Cena podłogi z żywicy nie różni się od tradycyjnej posadzki. Do tego trudności nie sprawia jej położenie i tego zadania może podjąć się nawet laik w kwestii prac remontowych.

Tradycyjne rozwiązania

Oczywiście nadal spora część właścicieli mieszkań decyduje się jeszcze na podłogi tradycyjne. Nadal zainteresowaniem cieszą się naturalne parkiety, chociaż te wymagają regularnej pielęgnacji i impregnacji. W kuchniach i łazienkach stosuje się płytki ceramiczne albo gres. Producenci oferują dzisiaj tak dużo rozmaitych rozwiązań, że osoby, które wykańczają nieruchomości, mogą wybierać materiały zgodnie z własnymi preferencjami, potrzebami oraz możliwościami i to także w kwestii finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here