Różne style łazienkowe

Każdy z nas ma swój własny, indywidualny styl, który nas określa. Ten styl często też widać w naszych domach, bo odbija się on w aranżacjach naszych domowych pomieszczeń. To co lubimy, jakie kolory są dla nas ważne, jakie meble i dodatki są dla nas wygodne, to wszystko widać w każdym pomieszczeniu naszego domu. Domy są przez to przeróżne i różne style można w nich znaleźć, bo każdy z nas lubi coś innego. Gdyby wszyscy mieli tak samo urządzone domy, było by strasznie nudno.
Nic więc zatem dziwnego, że tak wiele jest stylów, w jakich urządza się domowe łazienki. Korzystając z usług projektanta wnętrz, można skorzystać z gotowej bazy projektów łazienkowych, ale zazwyczaj każdy klient ma własny pomysł na swoją łazienkę i chce by został on wzięty pod uwagę przy projektowaniu tego pomieszczenia. Projekty łazienek mogą więc być bardzo różnorodne, w zależności od oczekiwań klienta i jego potrzeb z tym pomieszczeniem związanych.
Nowoczesna łazienka
Jest kilkanaście trendów, do których można się zastosować, tworząc projekt łazienki. Bardzo popularne są obecnie łazienki urządzone w stylu nowoczesnym. W takich łazienkach panuje minimalizm ale i klasa i styl. Meble są wykończone na wysoki połysk, często są w mocnych, energicznych kolorach. Pięknie odbija się w nich sztuczne światło. Jeśli w łazience jest miejsce na wannę, jest to zwykle wanna bardzo nowoczesna, wolnostojąca na pięknie wykonanych nóżkach. Taka wanna może stać i na środku pomieszczenia, zawsze prezentuje się niezwykle efektownie. Jeśli ktoś zaś ceni sobie luksus i wygodę, to może się zdecydować na wannę z hydromasażem lub z innymi dodatkowymi atrakcjami, dzięki którym kąpiel będzie niezapomnianym przeżyciem i głębokim relaksem. Jeśli zaś chodzi o prysznic, to w nowocześnie urządzonej łazience, powinien się znaleźć duży, przeszklony prysznic, bez brodzika, montowany bezpośrednio na płytkach. Jest to zarazem praktyczne jak i bardzo efektowne. W środku wystarczy powiesić panel z słuchawką i deszczownicą i już można się cieszyć wygodną kąpielą w eleganckim otoczeniu, Bardzo często w nowoczesnych łazienkach, podłogi wykańcza się marmurem lub granitem. Coraz częściej też tworzone są z niego blaty łazienkowe, na których stawia się gustowne misy umywalkowe. Całość wygląda niezwykle stylowo i elegancko. W nowoczesnych łazienkach nie może też zabraknąć nowoczesnego oświetlenia w postaci halogenów, które doskonale oświetlą każdy zakamarek i stworzą odpowiedni nastrój przy kąpieli.
Styl rustykalny i skandynawski
Innym ciekawym stylem wnętrz, w jakim coraz częściej urządza się współczesne łazienki, jest styl rustykalny czy też styl skandynawski, który jest do niego bardzo podobny. To co go charakteryzuje te style to przede wszystkim duża prostota i stosowanie naturalnych a czasem nawet postarzanych elementów wykończenia wnętrz i mebli. W łazience rustykalnie urządzonej, będzie panowała jasna kolorystyka a szczególnie biel i kolor jasno szary. Jeśli chodzi o meble, to będą to zwykłe drewniane meble w jasnej kolorystyce, często specjalnie postarzanej, tak by wyglądały na meble wiekowe, a nie dopiero co kupione. Armatura łazienkowa będzie bardzo prosta i klasyczna, nie będzie tu żadnych nowoczesnych udogodnień typu radio, jacuzzi, hydromasaż, podgrzewanie podłogi itp. Podłoga w łazience rustykalnej i skandynawskiej, jest drewniana, w jasnym odcieniu albo w naturalnym odcieniu drewna. Musi ona oczywiście zostać dobrze zabezpieczona przed wilgocią i wodą, tak by łazienka była praktycznym miejscem. To co najważniejsze w tak urządzonej łazience, to to by było to pomieszczenie nad wyraz praktyczne a nie luksusowe. Ma służyć określonym celom a nie leniuchowaniu.
Łazienka w stylu eklektycznym
Jedną z ciekawszych propozycji odnoście aranżacji łazienek, jest łazienka w stylu eklektycznym. To bardzo charakterystyczna aranżacja, bo styl eklektyczny jest dziki i nieco zwariowany, bo tak naprawdę to łączy on w sobie wiele różnych stylów. A więc łazienka urządzona w stylu eklektycznym, ma wiele różnych elementów, pozornie nie pasujących do siebie w żaden sposób. Można tu znaleźć nowoczesną wannę, z wieloma wariantami relaksowania się, postarzaną drewnianą podłogę, granitowe blaty, szklane misy umywalkowe, prosty prysznic bez żadnych udogodnień itp. Ściany i podłogi mogą mieć dowolny kolor, często w takich wnętrzach stawia się na mocne i intensywne kolory, przez to pomieszczenie to jest radosne i nieco zabawne. Jeśli w łazience jest okno, to można w nim powiesić klasyczną firankę albo postawić na nowoczesną roletę rzymską. Wszystko zależy od fantazji domowników i ich ulubionych stylów.
Urządzając łazienkę trzeba zwrócić uwagę na wygląd, ale nie można też zapominać o tym, że miejsce to musi być przede wszystkim funkcjonalne i ergonomicznie urządzone. Muszą być odpowiednie odległości pomiędzy urządzeniami sanitarnymi, kabina prysznicowa musi swobodnie pomieścić co najmniej jedną osobę, umywalka musi się znaleźć na odpowiedniej wysokości tak jak i lustro. To wszystko jest niezwykle ważne przy codziennym korzystaniu z tego pomieszczenia. Warto więc poświęcić na to chwilę uwagi, by w odpowiedni sposób wszystko rozmieścić. Jest to też ważne, by odpowiednio wcześniej pomierzyć przestrzeń w łazience, zanim ruszymy na zakupy i zaczniemy kupować armaturę łazienkową i dodatki. Bo jeśli zakupi się zbyt dużą wannę, albo zbyt niski prysznic, wówczas korzystanie z tych elementów może być bardzo trudne.
Projektowanie łazienki jest ważnym elementem zagospodarowywania przestrzeni domowej. Ma bardzo duże znaczenie. Dlatego warto się udać do znanego projektanta takich wnętrz, który ma doświadczenie w tej kwestii i może się pochwalić wieloma dobrze wykonanymi projektami łazienek. Cena w takim wypadku nie powinna grać roli, ważne by projekt był porządnie wykonany, z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół i by zawierał wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki i by ergonomia odgrywała w nim rolę nadrzędną. Tylko wtedy klient będzie mógł się cieszyć z pięknie zaprojektowanej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here