Szafy przesuwne. Meble dopasowane do ciebie

Wciąż nie udaje ci się uporządkować mieszkania, a rzeczy twoje i bliskich zwisają bezładnie ze wszystkich krzeseł? A może brakuje ci miejsca na kolejną szafę, ale nie chcesz rezygnować z zakupu nowej garderoby? Czas pomyśleć o zmianach w twoim domu. Szafy przesuwne na wymiar mogą rozwiązać większość tego typu problemów.

W większości naszych mieszkań zakup kolejne szafy wiąże się z przemeblowywaniem całego mieszkania lub zmianą wystroju wnętrza. Ta kosztowna i trudna logistycznie operacja sprawia, że rezygnujemy z niej w poczuciu bezsilności, a kolejne przedmioty i ubrania, jakimi otaczamy się na co dzień i których w naszej przestrzeni gromadzimy coraz więcej i więcej w miarę upływu naszego życia zagracają zajmowaną przez nas i domowników przestrzeń. W efekcie każdy kolejny zakup nowego ciucha powoduje wyrzuty sumienia i sprawia, że zamiast poprawiać sobie humor czujemy się coraz gorzej. Z niechęcią sprzątamy mieszkanie w poczuciu bezsilności, wiedząc, że nie mieszczące się przedmioty za chwilę znów znajda się w widocznych miejscach. Poczucie chaosu w naszym domu przekłada się na nas samych. Nieporządek w zajmowanej przestrzeni powoduje dezorganizację nas samych. Gorzej pracujemy, słabiej planujemy, a widok wiecznego bałaganu w mieszkaniu osłabia nas juz po przebudzeniu. Jeśli tak wygląda nasza codzienność – najwyższy czas pomyśleć o zmianach. I najprościej zacząć je od naszej przestrzeni. Przedstawiamy powody, dla których najlepszym rozwiązaniem mogą być dla nas szafy przesuwne na wymiar.

1. uwolnij przestrzeń
Nie bez powodu widok niezmąconych, zielonych równin, czy spokojne morze rozciągające się w swej błękitności aż po sam horyzont koją nasze zmysły. Mózg uspokaja się i myśli nam się o wiele trzeźwiej także wtedy, gdy spoglądamy na równą, jednokolorową ścianę. Dlatego o komfort i spokój naszej głowy warto zadbać, dostarczając sobie jak najwięcej tego typu wyciszających widoków. Szczególnie w przebodźcowanej, pełnej pstrokatych barw i dźwięków rzeczywistości, z jaką stykamy się na co dzień. Jeżeli więc próbujemy zapanować nad naszym mieszkaniem, warto pomyśleć także o tym aspekcie. Zagracone, pełne różnorakich mebli wnętrza sprawiają wrażenie duszności oraz rozpraszają myśli. Dlatego wybierając mebel, który ukryje nadmiar ciuchów i przedmiotów używanych przez nas każdego dnia, warto rozważyć szafy przesuwne na wymiar. Jednolite i proste w swoim designie meble wtapiają się w przestrzeń pomieszczenia nie rozpraszając naszej uwagi. To dobry powód do tego by wybierając kolejny mebel zainwestować właśnie w szafy przesuwne na wymiar.

2. Moda na minimalizm

Rustykalne regały i komody zagarniają przestrzeń zostawiając mieszkańcom coraz mniej miejsca. Bywa też, że nasze mieszkanie jest zwyczajnie zbyt małe, by pomieścić kolejną szafę. Warto pomyśleć wtedy o porządkach i w duchu modnego w ostatnich latach nurtu pozbyć się nadmiaru przedmiotów. Minimalizm zakłada bowiem rezygnację ze zbytku, zostawiając w obrębie naszego terytorium jedynie te rzeczy, których faktycznie używamy na co dzień. I nie chodzi jedynie o ubrania czy niepotrzebne książki, ale także, a może przede wszystkim o nasze meble i przestrzeń. Więc jeśli już uporamy się z rzeczami, oddamy je znajomym lub potrzebującym, a nieczytane od lat książki wyniesiemy do pobliskiego antykwariatu, warto przyjrzeć się naszym meblom. Etażerki, szafki i szafeczki nie muszą już ukrywać niepotrzebnych przedmiotów. To dobry moment, aby zamienić je na jeden mebel i uwolnić domową przestrzeń. Takim rozwiązaniem są szafy przesuwne na wymiar. Zabudowa jednej ściany w sypialni czy w przedpokoju sprawi, że w naszym małym domku zrobi się dużo więcej miejsca, a dzięki jednolitej konstrukcji ściśle dopasowanej do wysokości mieszkania i szerokości ścian, pozostanie wrażenie uwalniającej pustki. Oprócz uporządkowania przedmiotów, które będziemy mogli schować tak, aby nie drażniły nas na widoku, minimalizm w wyposażeniu poprawi nam nastrój dając poczucie wolności i zmiany.

3. Zdecyduj sam

Szafy przesuwne na wymiar, to także świetny pomysł dla każdego, kto nie ulega modom i sam lubi decydować o kształcie i wyglądzie posiadanych przedmiotów. Jeżeli więc nużą cię kolejne wizyty w salonach meblowych, gdzie nie znajdujesz niczego, co trafiłoby w twój gust i pasowało do charakteru twojego mieszkania – poszukaj firmy zajmującej się produkcją takich właśnie mebli. Dokładnie wymierzone, idealnie wpasowujące się w układ mieszkania szafy, nie tylko pomieszczą wszystko czego potrzebujesz, ale też pomogą lepiej rozplanować przestrzeń w twoim domu. Sam zdecydujesz o kolorze mebla, dopasowując go do koloru ścian, tak aby zlewał się w całość ujednolicając przestrzeń, albo akcentował kolory na zasadzie kontrastu. Szafę możesz wkomponować w mało ustawnym miejscu, gdzie nie zmieściłby się standardowy mebel produkowany na masową skalę, możesz też przy jej użyciu stworzyć ściankę działową, dzieląc pokój na pół. Wszystko zależy od ciebie i twoich potrzeb. Nie musisz już dopasowywać mebli do swojego wnętrza, ale to one dopasują się do ciebie i tego jak wygląda twój dom.

4. nie remontuj – wybierz szafę!

Nie wątpliwie ogromną zaletą, jaką mają szafy przesuwne na wymiar, jest ich kompatybilność z naszymi potrzebami. Wybierając tego typu mebel nie tylko możemy przeorganizować pomieszczenie – szafa tego typu może podzielić zbyt duży dla nas pokój lub optycznie powiększyć go dzięki ogromnym lustrom, które można wmontować w jedno z przesuwnych skrzydeł. Takie zabiegi sprawiają, że nasz dom wygląda jak po liftingu, a to wszystko bez kosztownych i brudzących remontów, które są o wiele bardziej czasochłonne niż montaż zamówionego mebla. Szafy przesuwne na wymiar można podzielić na kilka modułów. Dzięki temu na jednej ścianie możemy zmieścić garderobę, bieliźniarkę i szafę na narzędzia. Dzięki nowoczesnym patentom nie sprawi też kłopotu głębokość półek – mogą być montowane tak, aby wysuwanie ich na specjalnych szynach ułatwiało dostęp do przedmiotów. Design na zamówienie pozwala także idealnie dopasować mebel do charakteru i wystroju, w jakich urządzony jest nasz dom bądź mieszkanie.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułKuchnia w domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here