cmentarz

Balsamista zwany jest również tanatopraktorem. Znacznie częściej używa się jednak tego pierwszego określenia. Jest to pracownik, znajdujący zatrudnienie w branży pogrzebowej. Uczestniczy on w procesie przygotowania zwłok do ostatecznego pochówku. Balsamista dba o stan wizualny ciała zmarłego, poprawia wygląd przez kosmetykę oraz stosowanie zabiegów chemicznych. Jego usługi są bardzo przydatne, jeżeli ciało zostało uszkodzone na przykład wskutek wypadku. Balsamista pomoże również w odzyskaniu wyglądu ofiary oraz zniweluje widoczne skutki uszkodzenia ciała.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-balsamista-pracuj-w-zawodzie-jako-balsamista/

Predyspozycje zawodowe balsamisty

Z pewnością nie jest to praca dla osób, które boją się widoku zmarłych. Zwłaszcza, jeżeli ma się świadomość, że osoba padła ofiarą wypadku czy morderstwa. Dlatego musimy być osobami silnymi psychicznie oraz odpornymi na takiego typu bodźce. Do tego musimy zachować wysoką kulturę osobistą, oraz respekt i szacunek do osoby zmarłej, a także empatię do cierpiącej rodziny. Zmarli nie mają służyć jako wyrażenie artystycznej wizji, ponieważ ty służysz im w ostatniej drodze oraz przy pożegnaniu z rodziną. Do tego oczywiście potrzebne ci są zdolności manualne. Będą to sprawne dłonie, precyzja w działaniu oraz cierpliwość, która jest bardzo wskazana. Praca taka wymaga czasami wielu godzin poświęconych jednemu zmarłemu.

Kursy i szkolenia dla przyszłych balsamistów

Aby przygotować ciało zmarłego, przyda nam się odpowiednie doświadczenie i przygotowanie zawodowe. Takie możemy nabyć za pomocą specjalistycznych kursów. Podstawą są dwutygodniowe szkolenia z tanatopraksji. Tak jak wszystko posiada to jednak swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że zdobywamy kompleksową wiedzę dotyczącą podstaw zawodu, jednak dużą wadą cena. Dwutygodniowy kurs kosztuje nas około 19000 zł. Same jednak zajęcia z pośmiertnej kosmetyki, które trwają 8 godzin i jest to koszt 800 zł. Podobnie jest w przypadku przygotowania do codziennej pracy oraz kursem rekonstrukcji powypadkowej. Wówczas ceny zajęć wahają się między 1600 zł, a 2800 zł.

Zobacz też: http://www.zaciszek.pl/kiedy-potrzebne-sa-uslugi-balsamisty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here