lampkę nocną

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy każdego dnia znaczącą ilość czasu. Służyć może nie tylko do spania, ale również do innych celów, jak choćby czytanie książki w przyjemnym i zacisznym otoczeniu. Jednak, aby o każdej porze dnia i nich było tam tak samo przyjemnie, warto zainwestować w lampkę nocną. Czym powinna się charakteryzować?

Czy lampka nocna jest konieczna?

Czasem mogłoby się wydawać, iż daje się bez niej obejść, jednak nie jest to praktyczne rozwiązanie. Znacznie przyjemniej jest spędzać wieczorny czas przy niewielkim blasku delikatnej lampki. Lepiej sprawdzi się też w przypadku przebudzenia i konieczności wstania na kilka chwil, nie zmuszając do wędrówek po omacku czy używania latarki w telefonie.

Z tych powodów warto w nią zainwestować, niezależnie od tego, czy sypialnia jest współdzielona, czy należy do singla.

Lampka nocna do nowoczesnego pokoju

Obecnie coraz częściej w naszych domach panuje nowoczesny, czasem wręcz awangardowy wygląd. Aby nie został zaburzony, należy wybrać odpowiednio dostosowaną do niego nocną lampkę, która kozę stać się odzwierciedleniem nie tylko naszego gustu, ale także stylu życia.

Ciekawą propozycją jest między innymi lampa Marcello. Została utrzymana w nieco biurowym tonie, z charakterystycznie wygiętą nóżką, przypominającą typowe lampy na biurko. Łączy w sobie wiele stylów, dlatego bez wątpienia najlepiej sprawdzi się w wystrojach, które również do nich nawiązują, między innymi industrial, loft czy skandi. Wpisze się także w klimaty vintage, między innymi dzięki połączeniu bukowego drewna z charakterystycznym, metalowym kloszem.

Dla tych, którzy nie przepadają za kloszami i abażurami, przygotowano z kolei całą serię, w której lampy nocne ich nie posiadają. Odsłonięta żarówka jest tutaj nie tylko źródłem światła, ale przede wszystkim elementem przyciągającym wzrok. Warto wykorzystać w niej dużą ozdobną żarówkę typu Edison albo nowoczesny LED w kształcie kuli. Efekt będzie zachwycający.

W klasycznym stylu

Lampy nocne dla miłośników tradycyjnego wyposażania zazwyczaj wyposażone są w klasyczny abażur wykonany z tkaniny lub mlecznego szkła. Ich przedstawicielką może być lampka Aida, dostępna na stronie Sklep Lamp. Jej ogromną zaletą jest solidna podstawa z dębu, a także odporny na zabrudzenia abażur z tkaniny i wewnętrznie umieszczonej folii.

Jest to lampka, która świetnie sprawdzi się także w niektórych nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza tych w stylu skandynawskim i ekologicznym. Będzie pięknym uzupełnieniem każdego wystroju, którego zasadniczą część stanowią naturalne materiały, takie jak drewno czy tkaniny. Uzupełni je, a jej łagodny blask podkreśli ich piękno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here