Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości

0
1216

Z punktu widzenia polskiego prawa praca wykonywana na powierzchni znajdującej się co najmniej 1 metra nad poziomem podłogi lub ziemi jest pracą na wysokości. Z związku z tym pracodawca powinien należycie zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników stosując odpowiednie środku temu służące.

Bardzo istotną kwestią jest asekuracja na dachu. W wielu przypadkach ochrona przed upadkiem jest kwestią, którą pracodawcy traktują w sposób lekceważący a to poważny błąd. W razie niespodziewanej kontroli ze strony Państwowej Inspekcji Pracy na takie firmy nakładane są wysokie kary. Dodatkowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z usług sprawdzonych systemów jest odpowiedzialność za pracowników leżąca po stronie pracodawcy i ewentualne roszczenia w przypadku wypadku przy pracy, a o taki nie trudno, gdy lekceważymy kwestie bezpieczeństwa w naszej firmie.

Czujący się bezpiecznie pracownicy wykonują swoją pracę w jak najlepszy sposób nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo, gdyż ochrona przed upadkiem nie spędza im snu z powiek. Ilekroć mowa o środkach ochrony przed upadkiem z wysokości myślimy wyłącznie o tzw. szelkach a to nie jedyny sposób na zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Na rynku dostępne są całe systemy mogące ograniczyć ryzyko wypadku do absolutnego minimum, jednak tylko zaufane firmy, korzystające z wieloletnich doświadczeń sprawdzonych dostawców potrafią w należyty sposób zorganizować nam fachową usługę. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą systemy asekuracyjne od https://asekuracje.pl, które celująco zdają egzamin w każdym, nawet najtrudniejszym przypadku.

Fachowa pomoc doradców i wysoka jakość urządzeń sprawi, że nasi pracownicy poczują się komfortowo a praca przez nich wykonana będzie na najwyższym poziomie. W ten sposób nie tylko zyskamy zadowolenie klientów, ale również nie zrujnujemy firmowego budżetu. Najlepszą reklamą naszej firmy, nawet tej najmniejszej jest zadowolenie klientów i polecenie naszych usług kolejnym osobom lub przedsiębiorstwom. Warto zainwestować w odpowiedni sprzęt, gdyż dzięki temu budujemy również markę naszej firmy i zdobywamy zaufanie klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here