Zamrażarki skrzyniowe – co warto wiedzieć na ich temat?

0
1280

Mrożenie jest dobrym sposobem na przedłużenie trwałości warzyw, owoców, mięsa i jego przetworów. Opóźnia procesy psucia się produktów, nie zabierając cennych wartości odżywczych. O ile w użytku domowym doskonale sprawdzą się małe urządzenia do mrożenia, o tyle w użytku komercyjnym niezastąpione okażą się zamrażarki skrzyniowe. Ich cechą charakterystyczną jest konstrukcja. W przeciwieństwie do domowych modeli, nie są wysuwane, a otwierane od góry. Imitują postać ciężkich skrzyń, którym zawdzięczają swoją nazwę. Co warto o nich wiedzieć? Na jakie kryteria zwrócić uwagę podczas zakupu?

Zamrażarki skrzyniowe i ich cechy

Oprócz charakterystycznego sposobu otwierania, zamrażarki skrzyniowe wyróżniają się dużymi gabarytami (a co za tym idzie pojemnością), dostępnością wielu funkcji i udogodnień. Mowa chociażby o takich elementach, jak: wskaźnik wahań temperatury, sterowanie elektroniczne, system łatwego otwierania i spustu wody. Występują w trzech wariantach: jako model zapleczowy, z płaską i ukośną szybą.

Kupujemy zamrażarkę skrzyniową – na co zwrócić uwagę?

Aby urządzenie należycie spełniało zadaną rolę, musi być odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb. Kluczowym czynnikiem w tym zakresie jest wielkość. Wymiary zamrażarki skrzyniowej powinny być dopasowane do miejsca, w jakim będą się znajdować. Należy pamiętać, aby nie zajmowały całej dostępnej przestrzeni, albowiem utrudni to jej korzystanie. Kolejnym, równie ważnym aspektem jest pojemność – w dużym stopniu uzależniona od wielkości urządzenia. Nie trudno się domyśleć, że małe sprzęty będą charakteryzowały się małą pakownością. I odwrotnie. O ile kwestia zamrażarki skrzyniowej dla sklepu wielkopowierzchniowego nie spotyka się z większymi ograniczeniami, tak jej zakup do celów domowych może okazać się nie lada kłopotem. Generalnie przyjmuje się założenie, że dla 3-osobowej rodziny wystarczającym modelem będzie urządzenie o pojemności do 200 litrów. Większa ilość domowników to także większe potrzeby. W takim przypadku zamrażarka powinna pomieścić co najmniej 250 litrów.

Klasa efektywności energetycznej

Przy zakupie zamrażarki skrzyniowej warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Najlepszy wybór będą stanowiły modele oznaczone symbolami A+++. Nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale również osobistym finansom. Najmniej opłacalne są modele o klasie niższej niż A+ i tych należy się wystrzegać.

Czas działania po odcięciu źródła zasilania

Wydawać by się mogło, że jest to czynnik mało istotny. Jednak mieszkając na terenach, w których często dochodzi do przerw w dostawie prądu – wręcz niezbędny. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zamrażarki skrzyniowej, która odcięta od energii elektrycznej przez minimum 24 godziny nadal będzie zachowywać posiadane funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here