Czy grillowanie może być zdrowe?

0
1146

Już za kilka miesięcy zacznie się sezon na grillowanie. Ciepłe popołudnia i wieczory to najlepszy czas na spędzanie czasu w ogrodzie. Powszechnie wiadomo, że grillowanie mięsa to jedna z ulubionych wakacyjnych czynności Polaków. Przyrządzenie aromatycznej karkówki, kiełbaski, kurczaka lub rybki staje się wtedy świetną okazją do urządzenia małej rodzinnej imprezy. Niestety często na grillu lądują tłuste mięsa, których panierka zawiera szkodliwe dodatki, np. glutaminian sodu lub ogromne ilości soli. Zdarza się, że mięso za długo znajduje się na grillu i jest przypalone. Dodatkowo tłustym posiłkom często towarzyszą napoje alkoholowe. Co zatem zrobić, żeby nasze grillowane dania były zdrowsze?

Na początku warto zainwestować w porządny sprzęt. Jeżeli zastanawiamy się jaki grill kupić, to najlepiej skorzystać z porad specjalisty. Możemy zapoznać się z różnymi modelami w sklepach stacjonarnych. Z pomocą przyjdzie nam także Internet. W sieci znajdziemy specjalne strony i fora internetowe poświęcone grillowaniu. Warto zwrócić uwagę na Grill Weber i różne akcesoria. Jest to firma produkująca profesjonalne, dobre jakościowo urządzenia. Dystrybutor marki Weber – sklep grillsklep.pl dostarczy nam wszystkich niezbędnych akcesoriów, dzięki którym grillowanie będzie nie tylko przyjemne, ale i bezpieczne.

Aby nasze grillowanie było zdrowe warto przede wszystkim kupić chude, świeże mięso. Doskonale sprawdzą się tutaj ryby oraz drób. Najlepiej moczyć je we własnoręcznie przyrządzonej marynacie. Jej podstawą powinny być naturalne składniki takie jak czosnek, bazylia i tymianek. Innymi rzeczami o których warto pamiętać, jest dokładne umycie rusztu przed każdym grillowaniem oraz używanie tacek aluminiowych. Mięso można również zawinąć w folię aluminiową – ogranicza ona ściekanie tłuszczu na węgielki. Do grillowanych potraw najlepiej przygotować sałatkę ze świeżych warzyw. Do picia najlepsza będzie najzwyklejsza woda. Posiłek możemy poprzedzić aktywnością fizyczną. Nic tak nie zaostrza apetytu, jak mecz siatkówki lub piłki nożnej, w którym udział biorą nasi przyjaciele oraz rodzina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here