Okna energooszczędne - fundament ekologicznego domu

Energooszczędny dom to realne oszczędności i szansa dołożenia swojej cegiełki do budowy zdrowszego, bezpieczniejszego świata. Już na etapie projektowania wymarzonych czterech kątów opłaca się zwracać uwagę na detale. Jednym z nich pozostają niezmiennie okna energooszczędne. Dlaczego pełnią tak ważną rolę?

Co wyróżnia dobre okna energooszczędne?

Współczynnik przenikania ciepła to pierwsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę podczas wybierania każdego okna. Im jest niższy, tym lepiej dla użytkowników. Przepisy regulujące produkcję stolarki okiennej i drzwiowej są zaostrzane od lat. Nic zatem dziwnego, że w polskich domach wstawiane są coraz szczelniejsze okna. Trend ten sprzyja ochronie środowiska, przede wszystkim wpisując się w ograniczenie zapotrzebowania na energię w poszczególnych gospodarstwach domowych.

Jednak najbardziej świadomi inwestorzy nie ograniczają się do wyboru profili i pakietów szybowych, spełniających aktualne normy. Wybierają natomiast jeszcze szczelniejsze okna energooszczędne. To modele tworzone z myślą o budownictwie pasywnym. – Wyróżnia je jeszcze niższy współczynnik przenikania ciepła, przez co zapewniają użytkownikom komfortowe warunki do życia, wypoczynku i pracy – podkreśla konsultant Hensfort, firmy z bogatym doświadczeniem w produkcji okien plastikowych i aluminiowych.

Czy okna energooszczędne są drogie?

Modele spełniające wyśrubowane normy produkcji są droższe od swoich słabszych odpowiedników. Nie oznacza to jednak, że na wysokiej jakości okna energooszczędne stać wyłącznie najbogatszych. Przede wszystkim polski rynek stolarki okiennej jest bardzo zaawansowany i rozbudowany. Zainteresowany klient bez trudu znajdzie tam dla siebie jakąś ciekawą ofertę. Każda szanująca się firma dąży do udoskonalania swojego asortymentu, co przekłada się na podnoszenie jakości, ale także ciekawe propozycje finansowania.

Na okna energooszczędne specjaliści z różnych dziedzin proponują spojrzeć jak na wieloletnią inwestycję, która może się bardzo opłacać. Na etapie budowy czy remontu warto rozważyć zakup profili z górnej półki. Będzie się z nich korzystało latami, w międzyczasie ciesząc oczy i licząc oszczędności, wynikające chociażby ze zmniejszonego zużycia energii. Poza tym nowoczesne okna pozwalają nawet na dogrzewanie pomieszczeń. Ten dodatkowy atut z pewnością zainteresuje niejednego inwestora. 

Montaż okien energooszczędnych

Prawidłowo zamontowane okna energooszczędne posłużą nie lata, a dekady. Jeżeli zainwestowało się sporo środków w nową stolarkę okienną, nie warto oszczędzać na jej profesjonalnym wstawieniu. Aby okna stały się skuteczną barierą dla uciekającego z domu ciepła, muszą zostać zamontowane z uwzględnieniem wielu szczegółów. Konkretne modele wymagają tu indywidualnego podejścia. Mglista wiedza o obsadzaniu okien nie wystarczy. Fachowcy dostrzegają wagę przestrzegania wytycznych producenta, radzą też sobie ze ścianami wzniesionymi z różnych materiałów. Wiedzą, jak uniknąć powstawania mostków termicznych i znają najskuteczniejsze sposoby uszczelniania dopiero co wstawionego okna.

Warto znaleźć profesjonalną ekipę, której członkowie mają doświadczenie we wstawianiu nowoczesnej stolarki okiennej. Ich usługi to kolejna trafiona inwestycja, dzięki której uda się w przyszłości zaoszczędzić dodatkowe środki. Jeszcze nie tak dawno przeszklenia stanowiły jeden z najsłabszych punktów w ochronie domu przed zimnem. Dzisiaj duże okna energooszczędne są praktycznym i estetycznym dodatkiem. Zatrzymują w domu ciepło, nie utrudniając wentylowania pomieszczeń. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here