Dachówki ceramiczne

Pokrycie dachu to oczywisty element budowy domu i teoretycznie nie powinien wiązać się z podejmowaniem skomplikowanych decyzji. Wybór materiałów i dachówek jest jednak spory i może dezorientować. Ten artykuł przybliży Ci jeden z najbardziej popularnych pokryć dachowych, jakimi są dachówki ceramiczne i porówna je z innymi rodzajami materiałów do wykończenia dachu dostępnymi na rynku.

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne to ekologiczny produkt z długimi tradycjami w europejskim budownictwie. Ich głównym składnikiem jest glina. Występują w wielu formach i kolorach, podkreślając estetykę każdego budynku. Charakteryzują się długą żywotnością, mrozoodpornością, niskim poziomem nasiąkliwości oraz tym, że znakomicie wygłuszają odgłosy deszczu i inne hałasy z zewnątrz. Są dość ciężkie i stabilnie przylegają do dachu przez długie lata bez względu na warunki atmosferyczne.

Jakie są alternatywy?

Oprócz dachówek ceramicznych na rynku znaleźć można między innymi blachodachówkę, powstającą ze stali powlekanej cynkiem i lakierem. Jest to rozwiązanie lżejsze i nadaje się dla konstrukcji budynków o mniejszej wytrzymałości. Występuje w różnych kolorach i kształtach, może nawet przypominać wyglądem dachówki ceramiczne. Kolejną propozycją są dachówki betonowe, które podobnie jak dachówki ceramiczne są produktem przyjaznym środowisku i trwałym. Występują również blachodachówki z posypką, które składają się z blachy aluminiowo-cynkowej pokrytą akrylem, posypką mineralną i innymi warstwami ochronnymi.

Najlepszy wybór dachówki

Zastanawiając się nad wyborem pokrycia dachowego dla własnego domu warto zwrócić się o pomoc do fachowców, którzy doradzą najnowocześniejsze i najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Grupa Dekarska Kowalscy jest firmą z 30-letnim doświadczeniem zatrudniającą wykwalifikowanych pracowników i oferującą produkty i sprzęt najwyższej jakości. Doradza w wyborze i realizuje układanie dachówek, okien dachowymi, termoizolacji, rynien, systemów wentylacji. Więcej informacji o kompleksowych i profesjonalnych usługach dekarskich, w tym montażu dachówek ceramicznych, można zdobyć pod tym adresem https://www.dachkowalscy.pl/oferta/dachowki-ceramiczne.

Dach to inwestycja na długie lata i przy wyborze dachówki warto skorzystać z usług znanych producentów i sprawdzonych firm oferujących wykonywanie pokryć dachowych.

Sprawdź również wyciągi pochyłe Geda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here