Fotowoltaika – Dostępne dotacje w Pomorskim

Klienci indywidualni i firmy działające na Pomorzu mogą obecnie, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, ubiegać się o dotacje i dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, które umożliwiają samodzielną produkcję energii elektrycznej. Zarówno w Gdańsku, Gdyni, jak i Sopocie coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, które uniezależniają od rosnących cen prądu i są bezpiecznym i ekologicznym sposobem produkcji energii na własne potrzeby. Jakie są możliwości dofinansowania tego typu inwestycji w Polsce i jak wygląda montaż instalacji fotowoltaicznej?

Fotowoltaika – dostępne dotacje na Pomorzu

Widząc coraz wyraźniej potrzebę odejścia od tradycyjnych paliw, Rząd Polski zdecydował się na uruchomienie w 2019 roku programu „Mój Prąd” – umożliwiającego pozyskanie do 50 procent kosztów kwalifikowanych przeznaczonych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Klienci prywatni oraz firmy mogą w nim otrzymać maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 5 tysięcy złotych.

Program rządowy „Mój Prąd” dołączył tym samym do działającego już programu „Czyste Powietrze”. W jego ramach inwestorzy mają możliwość uzyskania finansowania na wymianę przestarzałych systemów cieplnych w budynkach, zastępując je pompami ciepła i instalacjami fotowoltaicznymi.

Rolnicy chcący na Pomorzu zainwestować w instalacje fotowoltaiczne mogą z kolei ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu „Agroenergia”, skierowanego do wszystkich, którzy chcą w swoich gospodarstwach zamontować nowoczesne źródła pozyskiwania energii elektrycznej. Rolnikom przysługuje również 25-procentowa ulga inwestycyjna odliczana od rocznej opłaty rolnej nawet przez 15 lat.

To nie koniec korzyści przewidzianych dla wszystkich osób decydujących się na ekologiczne zmiany. Osoby poszukujące możliwości finansowania paneli fotowoltaicznych mogą także ubiegać się o niskooprocentowane kredyty w takich bankach, jak  BGŻ, BNP PARIBAS lub Pekao BP. Koszty instalacji można natomiast odliczyć od podatku dochodowego. Ulga wynosi 19 procent, do wysokości 10 tys. złotych.

PGreen – sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych

Firma PGreen proponuje klientom indywidualnym i firmom z Pomorza kompleksową pomoc w zrealizowaniu całej inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Oferujemy pomoc w poszukiwaniu odpowiednich dotacji i źródeł dofinansowania, sprzedaż i montaż instalacji objętych 25-letnią gwarancją, a także wsparcie przy końcowym rozliczeniu z dotacji. Nasze wieloletnie doświadczenie to obecnie ponad 700 realizacji pozyskujących prąd na terenie całej Polski.

Sprawdź: Fotowoltaika Mazowieckie – PGreen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here