Do czego służą pady diamentowe?

0
375

Pady diamentowe do ręcznego polerowania i szlifowania wykonane są z elastycznego materiału diamentowego do stosowania na krawędziach, narożnikach i płaskich powierzchniach w szerokiej gamie materiałów, takich jak granit, marmur, kamienie konstrukcyjne, szkło, ceramika, kompozyty i twarde metale. Służy do polerowania, szlifowania, aktualizacji / czyszczenia trudno dostępnych miejsc za pomocą narzędzi polerskich, takich jak szlifierka na mokro, maszyna do polerowania, szlifierka narożna itp.

Czym są pady diamentowe?

Pady diamentowe to są połączenia podstawowego pada z dodatkiem włókien naturalnych oraz z olbrzymią ilością mikroskopijnych diamentów technicznych o różnej gradacji (ziarnistości), połączonych spoiwem z jedną stroną pada. Przydatne i wygodne pady diamentowe stosowane są do polerowania narożników, granitu, betonu, marmuru, lastryko, trawertynu, szkła itp. Te narzędzia diamentowe mogą być używane do polerowania podłóg, blatów, kamiennych rzeźb itp.

Zastosowanie padów diamentowych

Zastosowanie padów diamentowych jest jedną z najskuteczniejszych metod pielęgnacji posadzek. Mogą być wykorzystywane do różnorodnych prac pielęgnacyjnych, w zależności od potrzeb, rodzaju i stanu podłogi. Pady diamentowe sprawdzą się w:

  • codziennym sprzątaniu i pielęgnacji,
  • nadaniu podłodze lekkiego lub błyszczącego efektu,
  • naprawie poważnie uszkodzonych podłóg,
  • usuwaniu zadrapań, bruzd i przebarwień,
  • matowieniu podłóg,
  • usuwaniu trudnych zabrudzeń i czyszczenie powierzchni,
  • polerowanie posadzek.

Zastosowanie ściernic diamentowych

Ściernice diamentowe są jednym z najczęściej stosowanych i jednocześnie najskuteczniejszych narzędzi ściernych. Mają wysoką odporność na zużycie. Pozwalają osiągnąć wysokiej jakości powierzchnię gleby, o wysokiej wydajności przetwarzania. Ponadto ściernice diamentowe nie powodują uszkodzeń termicznych z powodu niskiego wzrostu temperatury w obróbce półfabrykatów.

Ściernice diamentowe mogą być również przeznaczone do ostrzenia narzędzi z węglików spiekanych, szlifowania płaskich powierzchni i rolek. Wykonane z wysokiej jakości diamentowego tworzywa sztucznego, zapewniają wydajną i bezpieczną pracę. Ściernice diamentowe spełniają wszystkie wymagania i oczekiwania klienta.

Używanie padów diamentowych oraz ściernic diamentowych ułatwia proces utrzymania połysku na posadce, prowadzenia drobnych prac renowacyjnych, lekkiego splantowania posadzki i szlifowania wiele rodzajów powierzchni. Przed wyborem pada diamentowego lub ściernicy należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak materiał powierzchni oraz strukturę i gramaturę pada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here