Ruch drogowy

Ruch drogowy wiąże się z wieloma potencjalnymi niebezpieczeństwami. Kolizje, stłuczki i wypadki drogowe niestety towarzyszą nam każdego dnia, co niejednokrotnie przekłada się na poważne problemy zdrowotne czy nawet śmierć osób poszkodowanych. Dlatego też niezwykle ważna jest dbałość o zabezpieczenie wszystkich, potencjalnie groźnych miejsc. Jak to zrobić?

Remonty dróg – nie zapomnij o tymczasowym oznakowaniu

Jednym z potencjalnie najbardziej niebezpiecznych miejsc na każdej drodze jest remontowany odcinek. Zmiana organizacji ruchu, zwężenie jezdni czy też ograniczona widoczność sprawiają, że każdy kierowca musi wykazać się wzmożoną uwagą oraz dostosować do nowych warunków. Aby było to możliwe, każdy, kto jest odpowiedzialny za prowadzenie remontu, powinien zadbać o przygotowanie właściwej sygnalizacji.

W tym celu warto wykorzystać między innymi tymczasową sygnalizację świetlną, która pozwoli płynnie sterować ruchem i nikomu z jadących nie pozostawi wątpliwości, jak powinni się zachować. Oprócz niej należy zainwestować w zestaw znaków drogowych, które uprzedzą kierowców o zbliżających się pracach. Dzięki temu już zawczasu każdy z nich zwolni i wytęży uwagę.

Internetowy sklep drogowy MATECH oferuje wszystko, co potrzebne, aby usprawnić przejazd przez zwężony odcinek. Znajdują się w nim między innymi tymczasowe wahadłowe światła dla kierowców czy znaki ostrzegawcze i informacyjne, które z pewnością pomogą zorientować się w sytuacji każdemu, kto zbliży się do robót drogowych.

Znaki pionowe w miejscach newralgicznych

Istnieje wiele miejsc, które są potencjalnie niebezpieczne. Wśród nich można wymienić chociażby wyjazdy z parkingów (jak i same parkingi), osiedlowe uliczki czy też skrzyżowania o słabej widoczności. Każdy z tych elementów infrastruktury drogowej posiada oczywiście swojego właściciela, a on z kolei jest odpowiedzialny za prawidłowe oznakowanie danego miejsca.

Jeśli właśnie ty jesteś właścicielem danego potencjalnie niebezpiecznego miejsca, powinieneś przede wszystkim zaopatrzyć je w znaki pionowe, które będą informować przejeżdżających o problemach, które występują w tym miejscu. Oznakowanie miejsc newralgicznych, na przykład trudnych krzyżówek, pozwoli na uniknięcie wielu brzemiennych w skutkach kolizji. Dlatego wybierz wszystko, co jest ci potrzebne, aby usprawnić w takim miejscu przejazd i umieść tak, abyś potem nie musiał żałować żadnego niedociągnięcia.

Oddzielenie miejsc dla pieszych

Czasami warunki drogowe wymagają oddzielenia miejsc przeznaczonych dla pieszych od strefy dla samochodów. Mogą to być między innymi miejsca, w których często przebywają dzieci, albo w których często zdarzają się nieodpowiedzialne zachowania osób należących do obu grup użytkowników dróg.

Przykładem takiej infrastruktury, która pomoże ci ograniczyć niebezpieczne sytuacje, są barierki, które uniemożliwiają pieszym przedostanie się na jezdnię w złym momencie. Dzięki nim są oni zmuszeni do przechodzenia na około, co na pewno niejednemu z nich uratuje zdrowie i życie. Będą one szczególnie pożądane między innymi w okolicach szkół i przedszkoli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here