pościel haftowana, ekskluzywna pościel haftowana

Sypialnia w stylu romantycznym to świetny sposób na stworzenie przestrzeni przyjaznej, przytulnej i jednocześnie wyglądającej bardzo dobrze. Pod pojęciem „stylu romantycznego” kryje się wiele znaczeń, ale wszystkie związane są z delikatnym stylem, swobodom, pastelami, motywami kwiatowymi i drewnianymi.

Dobrą wiadomością jest to, że aby nadać sypialny charakter romantyczny, nie trzeba robić wielkiego remontu generalnego. Jakie są proste sposoby na stworzenie sypialni w stylu romantycznym?

Postaw na kolory pastelowe

Romantyczna sypialnia cechuje się przede wszystkim użyciem wielu odcieni bieli oraz kolorów pastelowych. Nie trzeba malować ścian i zmieniać podłóg, aby nadać pokojowi odpowiednie kolory. Wystarczy zastosować parę trików.

Warto zakupić komplet pościeli w pastelowych kolorach. Świetnym wyborem będzie pościel haftowana w kolorze białym lub w jasnych odcieniach. Piękna pościel haftowana nie tylko zmieni barwy pomieszczenia, ale również nada mu szyku. Dobrze wykonany haft od razu nadaje romantycznego charakteru i przywodzi na myśl królewskie komnaty.

Warto również zakupić kapę lub dywan w odcieniach przydymionego pudru. Takie drobne elementy nie są drogie, a od razu nadadzą pokojowi przytulny charakter.

Aranżacja okien w pastelowych kolorach również jest bardzo ważna. Wystarczy pomyśleć nad odpowiednim kolorem zasłon oraz karniszy. Taka drobna zmiana może naprawdę dużo wnieść pozytywnego do atmosfery całej sypialni.

Florystyczne i drewniane wzory

Każda sypialnia w stylu romantycznym powinna być wyposażona w przedmioty we florystyczne wzory. Nie jest jednak łatwym zadaniem znalezienie gustownego dodatku w takim charakterze. Świetnie sprawdzi się ekskluzywna pościel haftowana w kwiatowe wzory. Taka pościel zawsze wygląda bardzo dobrze, a kwiatowe wzory wnoszą bardzo dużo do całego wnętrza.

Nie wolno zapominać o użyciu drewna. Drewniane elementy bardzo dobrze komponują się z pastelową i delikatną estetyką całej sypialni w stylu romantycznym. Oczywiście, najlepiej wygląda drewniana podłoga. Jednak nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na wymianę wszystkich paneli w pokoju. Jak więc wprowadzić drewno do sypialni?

Warto pomyśleć o meblach drewnianych. Szafka nocna, komoda, czy krzesła drewniane będą na pewno świetnie wyglądały. Dobrym pomysłem jest również zawieszenie zdjęć na ścianach w drewnianych ramkach. Takie elementy nie tylko będą dobrze wyglądały, ale wniosą do pokoju również miłe wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here