Jaki dywan będzie pasować do industrialnego salonu?

Wybór dywanu do salonu, wbrew pozorom, jest bardzo ważny. To właśnie dywan może być charakterystycznym akcentem w pomieszczeniu i dodawać mu uroku. Na rynku dostępne są dywany o wielu kolorach, grubościach, czy rozmaitych teksturach. Do każdego salonu jednak dywan trzeba dobierać indywidualnie.

Jakie dywany są obecnie modne?

Jeśli chodzi o dywany gładkie, obecnie w trendach królują te z cieniowanym włosiem, połyskującą nitką oraz tłoczone. Modne znów stały się dywany z bogatymi zdobieniami w starym stylu. Producenci oferują całkowicie nowe dywany, ale również takie, które powstały z fragmentów starych, perskich dywanów. Powróciła także moda na dywany znane z lat 80-tych. Geometryczne wzory i kontrastowe zestawienia kolorystyczne to właśnie cechy stylu vintage. Bardzo mile widziane są również modele nawiązujące do folkloru. Dla miłośników ekologicznego życia, zalecane są dywany wykonane z juty lub morskich traw w kolorach ziemi. Ekologiczne dywany występują także w kolorze i są tworzone ze zużytych materiałów. Ciągle w modzie są też modele wykonane z filcu z wycinanymi wzorami lub uformowane w kulki.

Jaki dywan będzie pasował do industrialnego salonu?

Do industrialnego salonu najlepiej sprawdzi się dywan w dość dużym rozmiarze, jednak taki, który nie zakryje całkowicie podłogi. Najlepszym wyznacznikiem idealnego rozmiaru dywanu są wymiary sofy. Dywan powinien pokrywać całą jej szerokość, ale nie mniej, ani nie więcej. Przednia część mebli wypoczynkowych powinna stać na dywanie. Przy wyborze dywanu ważna jest także gęstość runa. Jej najmniejsza wartość powinna wynosić 150 tyś. punktów na metr, a 500 tyś. punktów to już dywany bardzo dobrej jakości. W przypadku dywanów typu Shaggy, zagęszczenie może sięgać 50 tys. punktów i będzie to już oznaka dobrej jakości. Do industrialnego salonu bardzo dobrze sprawdzą się dywany wykonane ze skóry. Są one naturalne i wyglądają bardzo elegancko. Można je położyć pod stolikiem kawowym lub przy kominku. Najczęściej można spotkać dywany skórzane z jednego kawałka skóry, ale zdarzają się także takie, które są zszywane z kilku małych elementów. Duży wybór dywanów znajdziesz na stronie internetowej 7kd.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here