płyta indukcyjna

Zakup płyty indukcyjnej wcale nie jest tak prostym zadaniem jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Nawet osoby, które bardzo dobrze znają się na tego typu sprzęcie, mogą mieć duży problem, aby wybrać najlepszą płytę indukcyjną dostępną na rynku. Producenci cały czas chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele płyt. To właśnie bardzo szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać najlepszy sprzęt.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach

Aby wybrać porządną płytę indukcyjną warto zwrócić uwagę na jej kształt. Oryginalne płyty indukcyjne Samsung muszą być oczywiście idealnie dopasowane do przestrzeni, którą dysponujemy w naszej kuchni. W niektórych kuchniach sprawdzą się modele kwadratowe, a w innych prostokątne. Nowością na rynku są płyty indukcyjne, które zbudowane są na planie półokręgu albo orzechu nerkowca. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że bardzo ważną rolę odgrywa sterowanie płytą. Najlepszym wyborem jest tradycyjna płyta indukcyjna na gałki, która jest bardzo łatwa w obsłudze. Nowoczesne płyty coraz częściej posiadają jednak dotykowe systemy sterowania. W modelach tych można idealnie ustawić temperaturę i czas pracy.

Dodatkowe funkcje

Dobra płyta indukcyjna powinna posiadać również wiele dodatkowych funkcji, które znacząco mogą ułatwić gotowanie. W dzisiejszych czasach standardem jest między innymi minutnik. Najnowsze płyty indukcyjne Samsung coraz częściej wyposażone są również w funkcję Stop & Go, która umożliwia przerwanie gotowania w każdym momencie i powrócenie do niego po chwili. Przy wielu potrawach przydać może się także funkcja Booster, dzięki której można znacząco przyśpieszyć gotowanie. Funkcji dodatkowych jest naprawdę wiele, dlatego też warto jak zapoznać się z najpopularniejszymi z nich, dzięki czemu zakup płyty indukcyjnej będzie o wiele prostszym zadaniem. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na sprzęt na gwarancji producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here