Jakie są największe rynki biurowe w naszym kraju?

Na przestrzeni lat w naszym kraju wykształtowały się rynki biurowe, najczęściej znajdujące się w największych polskich miastach. Które z nich są najistotniejsze, które rozwijają się najszybciej i którymi powinniśmy się szczególnie zainteresować, planując wynajem biura dla naszej firmy?

Największe miasta – największe rynki

Nikogo nie zdziwi z pewnością fakt, iż największym ośrodkiem gospodarczym w naszym kraju jest oczywiście Warszawa. Zanim jednak powiemy parę słów o rynku biurowym w tym mieście, warto skupić się na kilku innych istotnych miastach na mapie Polski. 

Jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich miast jest Wrocław. Łączna powierzchnia biurowa w tym mieście wynosi 1,1 miliona metrów kwadratowych, co sprawia, iż miasto to zajmuje wysokie miejsce w kraju pod względem biurowych rynków regionalnych. Prawdziwym centrum biurowym jest również Kraków, którego łączna powierzchnia biurowa przekracza 1,2 miliona metrów kwadratowych. Powyższe przykłady są tylko potwierdzeniem tezy, iż największe rynki biurowe w naszym kraju znajdują się w największych miastach w Polsce.

Największy ośrodek gospodarczy kraju

Omawiając rynki biurowe w naszym kraju, nie sposób nie wspomnieć o największym ośrodku gospodarczym kraju, czyli oczywiście Warszawie. W stolicy mieszka 1,76 miliona mieszkańców, co naturalnie czyni ją najludniejszym miastem w Polsce, a co za tym idzie – miejscem, w którym pracuje najwięcej Polaków. W Warszawie znajduje się ponad 5,5 milionów metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Centrum miasta przoduje nawet wśród innych europejskich metropolii w kategorii dynamicznego rozwoju i rozbudowy – na najbliższe 2 lata zaplanowane są budowy o łącznej powierzchni przekraczającej 800 tysięcy metrów kwadratowych.

Projekty w budowie

Wymieniając projekty w budowie znajdujące się w naszym kraju, nie można nie rozpocząć od biurowca Varso, który ma zostać oddany w tym roku. Budynek ma mieć 310 metrów wysokości, a co za tym idzie, zostanie najwyższym wieżowcem w Europie. W Katowicach z kolei powstaje budynek Face2Face, którego łączna powierzchnia wyniesie 46,8 tysięcy metrów kwadratowych, z czego znaczną część zajmie przestrzeń biurowa. Wśród innych istotnych projektów w budowie, warto wspomnieć o kompleksie biurowym Business Garden Wrocław o powierzchni 79 tysięcy metrów kwadratowych.

Jak widać, rynki biurowe w naszym kraju robią wrażenie, a w dodatku dynamicznie się rozwijają. Znalezienie przestrzeni biurowej w pełni odpowiadającej naszym potrzebom nie jest zatem najłatwiejszym zadaniem, jednak jest oczywiście możliwe. Aby znaleźć biuro o interesującej nas powierzchni i lokalizacji, warto skorzystać z usług directoffice.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here