Kołdry antyalergiczne i antyroztoczowe

Uczulenie na kurz i roztocza to coraz częściej występująca przypadłość. Niestety ten typ zanieczyszczeń obecny jest niemal wszędzie tam, gdzie znajduje się człowiek. Szczególnie w naszym miejscu zamieszkania, pomieszczeniach codziennego użytku oraz na często używanych przedmiotach osiada znaczna część kurzu i roztoczy.

Z tego powodu osoby cierpiące na alergie uniemożliwiające korzystanie z tradycyjnych kołder powinny zaopatrzyć się w kołdry antyalergiczne lub antyroztoczowe. Poniżej przedstawiamy kilka porad, dzięki którym wybierzesz właściwą kołdrę, która zapewni spokojny sen osobie z alergiami.

Kołdra antyalergiczna – w czym jest lepsza od zwykłej?

Stosowanie kołder antyalergicznych pozwala na uniknięcie takich nieprzyjemnych objawów stanów uczuleniowych, jak kaszel, katar, świąd skóry i wysypka. Dzięki temu osoby z alergiami mogą liczyć na spokojny sen, wolny od nieprzyjemnych dolegliwości.

Dokonując wyboru kołdry antyalergicznej, należy zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Najlepsza kołdra antyalergiczna to taka, której materiał przeciwdziała osadzaniu się kurzu oraz rozwijaniu się roztoczy odpowiedzialnych za wywoływanie uczuleń. Najczęściej stosowane materiały są higroskopijne – wchłaniając wilgoć uwalnianą wraz z potem, a następnie transportują ją na zewnątrz kołdry. Dzięki temu kołdry antyalergiczne zapewniają odpowiedni przepływ powietrza w trakcie snu.

Osoby z alergiami powinny korzystać z kołder puchowych – wypełnionych całkowicie puchem z gęsich piór – lub poliestrowych. Istotny jest nie tylko sam materiał wykonania pościeli, lecz także temperatura prania, na którą on pozwala. W przypadku kołder antyroztoczowych im wyższa temperatura, tym więcej wyeliminowanych roztoczy. Dlatego niektóre modele pościeli poliestrowych przeznaczone są do prania w temperaturze nawet 95 stopni C.

Poliester występujący w różnych odmianach (np. poliester silikonowany Hollow), dzięki spiralnemu kształtowi oraz dużej sprężystości zapewnia nie tylko izolację termiczną, ale także przeciwdziała osadzaniu się drobnoustrojów i zanieczyszczeń oraz tworzy wewnątrz kołdry nieprzyjazne dla ich rozwoju środowisko. Z tego powodu osoby z alergiami często korzystają właśnie z pościeli poliestrowych; ich niebywałą zaletą jest duża odporność ich struktury na zmiany w trakcie wielokrotnego prania. Dzięki temu pościel zachowuje swoje właściwości nawet po długim czasie użytkowania.

Gdzie kupić kołdrę dla alergika?

Z powodu dużej skali zapotrzebowania na kołdry antyalergiczne i antyroztoczowe, wiele spośród dostępnych produktów posiada odpowiednie atesty i certyfikaty zaświadczające o ich hipoalergicznych właściwościach.

Poszukując sprawdzonych i tanich kołder dla alergików warto zapoznać się ze sklepem internetowym nyks.pl. Rozbudowana oferta sklepu obejmuje kilkadziesiąt modeli kołder antyalergicznych dostępnych we wszystkich podstawowych rozmiarach: od 140×160 do 220×220 cm. Każda kołdra antyalergiczna jest wypełniona poliestrem silikonowanym typu Hollow gwarantującym hipoalergiczność. Z tego powodu dostępne na nyks.pl wyroby posiadają certyfikat OEKO-TEX.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here