Idealne zasłony i firany

Urządzanie nowych wnętrz obejmuje także aranżację i wystrój okna. Sposobów na jego udekorowanie jest mnóstwo – okno może zarówno podkreślać całość wystroju pomieszczenia, jak i stanowić dla niego przeciwwagę. Ważnym elementem jego dekoracji jest dobór systemu osłonowego, który powinien nie tylko pełnić najważniejsze funkcje praktyczne, ale także estetycznie komponować się z resztą pomieszczenia.

Zasłony do sypialni i kuchni

Wciąż popularnym sposobem wystroju okien są tkaniny, takie jak zasłony i firany. Szeroka oferta sklepów pozwala na wybór pomiędzy modnymi wzorami i śmiałymi barwami z jednej strony, a tradycyjnymi krojami i tkaninami z drugiej. Dzięki temu mamy możliwość swobodnego eksperymentowania z wystrojem wnętrza poprzez dopasowywanie zasłon do koloru ścian lub do zmieniającego się wraz z porami roku widoku zza okna.

Dobierając system osłonowy do okien, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Ważne jest usytuowanie okna względem strony świata oraz reszty pomieszczenia. Należy wziąć pod uwagę funkcję danego pomieszczenia, częstość jego użytkowania oraz ocenić potrzebę dostępu do światła słonecznego. 

W przypadku sypialni warto rozważyć instalację tradycyjnych karniszy lub zakup elektrycznych paneli rozsuwających. Zasłony w sypialni powinny być ciemne, aby skutecznie odseparować wnętrze od niechcianych spojrzeń przechodniów. 

Jeśli chodzi o kuchnię, praktyczniejszym i estetycznym rozwiązaniem będą zasłony w pastelowych barwach. Nowoczesne firanki do kuchni – o wyrazistych barwach lub motywach – sprawdzą się w pomieszczeniach, w których aktywnie spędzasz czas. Fanom tradycyjnych rozwiązań polecamy natomiast niezastąpione firan z gipiurą, dodające wnętrzu szyku i elegancji.

Firany z gipiurą – tradycja i szyk

Gipiura, nazywana również koronką klockową lub wenecką, to odmiana koronki, na której powierzchni odciśnięty został wybrany wzór. Najczęściej, gipiura tworzy powtarzalne struktury geometryczne lub wzory kwiatowe, zbudowane z dużej ilości drobnych oczek. Dzięki ich niewielkiemu rozmiarowi oraz nieregularnym kształtom tworzą ornamenty o niemal dowolnym kształcie lub wzorze.

Ten typ ozdobnych firan jest znany od przeszło czterech wieków, a szczyt jego popularności przypadł na XIX stulecie. Do wytwarzania firan z gipiurą używa się przede wszystkim jedwabiu, wełny, bawełny i lnu. Obecnie, firany z gipiurą wracają do łask i są coraz chętniej kupowane. Z całą pewnością zawdzięczają to subtelnemu wykonaniu dodającemu wnętrzu wdzięku i elegancji. Firany te sprawdzają się również w szykownych salonach, jadalniach oraz pomieszczeniach bawialnych.

Gipiury są także wykorzystywane na tkaninach innego użytku – obrusach, serwetkach, bieżnikach. Ze względu na ich szykowny wygląd, pojawiają się na takich uroczystościach jak wesela, chrzty i inne odświętne spotkania. Niekiedy gipiury sprzedawane są w formie gotowych koronek, przeznaczonych do samodzielnego przyszycia do wybranej tkaniny. Firany z gipiurą występują przede wszystkim w kolorze białym.

Gdzie kupić firany z gipiurą?

Osobom poszukującym różnych motywów – zarówno tych nowoczesnych, szykownych i rzucających się w oczy, jak i bardziej stonowanych – polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego magdalena24.pl. Prowadzące go przedsiębiorstwo działa na rynku dostawców różnych systemów osłonowych na okna nieprzerwanie od początku lat 90. W jego ofercie znajdują się różnego typu rolety, plisy, żaluzje, przeznaczone do instalacji od wewnątrz, jak również na zewnątrz budynków. W asortymencie znajduje się również bogaty wybór tkanin, a wśród nich zasłony i gipiurowe firany gotowe do salonu. Wśród prawie 60 dostępnych firan gipiurowych, znajdują się rozmiary dopasowane do wszystkich standardowych długości karniszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here