Maty dezynfekcyjne

0
1116

Maty dezynfekcyjne są to maty używane w celu dezynfekcji kół pojazdów, obuwia. Tego typu maty znajdują zastosowanie w fermach, chlewniach, oborach, basenach, schroniskach dla zwierząt, klinikach weterynaryjnych, laboratoriach, firmach zajmujących się produkcją farmaceutyków czy przetwórstwem spożywczym, a także na przejściach granicznych.

Maty dezynfekcyjne są istotnym elementem, gdyż pozwalają na odkażanie elementów stykających się z powierzchnią terenu. Maty te chronią rośliny, zwierzęta oraz ludzi przed przenoszeniem drobnoustrojów chorobotwórczych – przede wszystkim wirusów i bakterii. Ryzyko przenoszenia i rozprzestrzenia się chorób zakaźnych przy zastosowaniu mat jest bardzo obniżone.

Maty dezynfekcyjne przejściowe i przejazdowe wykonywane są z pianki poliuretanowej, która następnie obszywana jest odpornym na uszkodzenia mechaniczne materiałem.

Zasada działania maty dezynfekcyjnej polega na zatrzymywaniu drobnoustrojów chorobotwórczych na ich powierzchni, które mogłyby rozprzestrzeniać się w sposób niekontrolowany. Mata dezynfekcyjna nasączana jest środkami dezynfekcyjnymi, które podczas nacisku obuwia lub kół pojazdów powodują odkażenie elementów stykających się.

Istnieją dwa rodzaje mat dezynfekcyjnych – maty dezynfekcyjne przejściowe i przejazdowe. Pierwszy rodzaj umieszczany jest na wejściu do obiektów, w których może pojawić się zagrożenie chorób zakaźnych. Maty wejściowe są niewielkich rozmiarów, ale stosuje się je najczęściej. Drugi rodzaj to maty przejazdowe, które układa się w bramach przejazdowych do obiektów zagrożonych

Producent mat dezynfekcyjnych matydezynfekcyjne24.pl w swojej ofercie posiada pełną gamę mat dezynfekcyjnych. Maty produkowane są na wymiar zgodnie z wymaganiami klienta.

Maty dezynfekcyjne dla trzody od matydezynfekcyjne24.pl są bardzo przemyślanym i ergonomicznym wytworem. Wymiana wkładu mat jest niezwykle prosta – maty zapinane są na zamek błyskawiczny.

Należy pamiętać, iż wkłady mat dezynfekcyjnych powinny być regularnie wymieniane na nowe, gdyż z czasem ich skuteczność maleje. Maty dezynfekcyjne są wielokrotnego użytku, wystarczy, że mata zostanie wyprana, a wkład wymieniony. Standardowe odświeżanie mat poprzez wypranie lub umycie, wymianę wkładu i nasączenie najczęściej wykonuje się raz w tygodniu, a w przypadku zwiększonego natężenia ruchu należy zwiększyć częstotliwość ich czyszczenia.

Maty nasącza się specjalnymi środkami dezynfekcyjnymi o stężeniu 1-2%. Ilość potrzebnego środka dezynfekcyjnego zależna jest od pojemności maty, natomiast pojemność mat wynika z ich rozmiaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here