Mieszkania na nowo powstałych osiedlach

Mieszkania, które oferują deweloperzy we Wrocławiu cieszą się szczególnym zainteresowaniem, głównie w dużych miastach lub jego okolicach. Wynika to zapewne z faktu, że chociaż życie jest tu dosyć drogie, to łatwiej znaleźć pracę i się utrzymać. Jedni mają możliwość wykupu mieszkania bezpośrednio od dewelopera, a inni szukają dobrych okazji na wynajem. Kto jest zainteresowany mieszkaniami?

Grupy ludzi, które poszukują mieszkania

Mieszkań, szczególnie do wynajęcia, poszukują często młodzi ludzie, jakimi są uczniowie i studenci. Dla nich idealne są niewielkie mieszkanka albo nawet kawalerki. Inną grupą są osoby w stanie wolnym, które próbują wkroczyć samodzielnie w dorosłe życie. Niektórzy z nich łączą ze sobą dokształcanie się i rozpoczynanie pracy zawodowej. Takie osoby, zamiast mieszkać z kimś wspólnie, jak to często dzieje się w wypadku uczniów i studentów, wolą wynająć sobie mniejsze, ale samodzielne mieszkanie. Kolejna grupa osób to młode małżeństwa, których nie stać w tym momencie ani na zakup mieszkania ani na wzięcie długoletniego kredytu. Podobnie wygląda sytuacja z niektórymi rodzinami z dziećmi. Jeśli chodzi o osoby starsze wiekiem lub schorowane, to ta grupa, ze względu na swoje dolegliwości i choroby, czasami potrzebuje zmienić mieszkanie na inne.

Nowo powstałe osiedla w miastach i na obrzeżach

Stare budownictwo i starsza zabudowa ma to do siebie, że każdy blok, każde mieszkanie wygląda praktycznie tak samo. Kiedyś nie zawsze budowano bloki z windami, a dodatkowo żeby wejść na klatkę schodową, to trzeba pokonać pewną ilość schodów. Dzisiejsze osiedla budowane przez deweloperów, tak jak na przykład nowe mieszkania w dzielnicy Maślice, często wyróżnia je niska zabudowa. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że nawet jeśli nie wszystkie budynki są wyposażone w windę, to mają wejście bez stopni. Ułatwia to funkcjonowanie osobom starszym, schorowanym oraz rodzicom z dziećmi w wózkach. Co więcej, nowa zabudowa często ma w posiadaniu mieszkania z tarasami lub ogrodami. Jest to fajne rozwiązanie dla osób, które potrzebują być na świeżym powietrzu, jednak możliwości czasowe, zdrowotne lub inne warunki im to ograniczają. Ma to duże znaczenie dla matek z dziećmi, które muszą pogodzić obowiązki rodzicielskie z domowymi. Posiadając odpowiednio zabezpieczony taras lub balkon nasza pociecha może mieć plac zabaw na świeżym powietrzu. Taras lub ogród jest także ułatwieniem dla osób z małymi rasami psów. Dzięki temu czworonóg częściej przebywają na zewnątrz mieszkania. Zaletą zakupu lub wynajęcia mieszkania na nowych osiedlach jest to, że posiadają one praktycznie wszystko, co jest potrzebne do funkcjonowania. W tych spokojnych okolicach (jeśli osiedla znajdują się na obrzeżach miasta) są place zabaw, siłownie, przychodnie, sklepy. Nowe osiedla i mieszkania na nich wybudowane są bardzo atrakcyjne i chętnie kupowane oraz wynajmowane.

Cena mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego jest bardzo porównywalna. Jednak jakość mieszkań i warunków panujących na starych i nowych osiedlach jest bez porównania. Analizując wszystkie za i przeciw, nowe osiedla i nowe mieszkania, to coś czym warto się interesować bez względu na to, czy chce się wykupić mieszkanie czy tylko je wynająć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here