Mieszkanie, dom w okolicy Trójmiasta to kusząca perspektywa

Okolice trójmiasta, miasta takie jak Rumia, Pruszcz Gdański czy Wejherowo, to niezwykle kuszące miejsca do zamieszkania. Szczególnie są dobrym rozwiązaniem dla osób młodych, które mają zamiar przerwać pępowinę i wyprowadzić się od rodziców. To również atrakcyjne lokalizacje dla tych poszukujących większej przestrzeni, często domów dla swojej rodziny.

 

Owszem, często może się pojawić myśl, że bardziej atrakcyjne są mieszkania na sprzedaż w Gdańsku czy Gdyni. Jednak aby było sprawiedliwie, sprawdźmy po prostu, czego spodziewać się można po Rumi, Pruszczu Gdańskim, czy kaszubskich wsiach, sąsiadujących z trójmiastem.

Niższe koszty zakupu nieruchomości

 

To niewątpliwie jeden z głównych argumentów, który pozwoli podejmować decyzję o zamieszkaniu na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego, czy też miastach i wsiach na południe, zachód od Gdańska. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że mieszkania, domy, niezależnie czy z rynku pierwotnego, czy wtórnego, tańsze są poza obszarem trójmiasta. Łatwiej kupić, skredytować nowe mieszkanie w Redzie, niż w Gdańsku. Co istotne, projekty, standard nowych nieruchomości w okolicach trójmiasta niczym się nie różni od tego, co spotyka się w Gdańsku czy Sopocie.

Łatwiej wybudować, kupić dom poza trójmiastem

 

Trójmiasto ma jeden problem, mianowicie kurczące się zasoby ziemi pod inwestycje budownictwa mieszkaniowego. Praktycznie osiedla w aglomeracji trójmiejskiej rozlały się pod granice i obecnie deweloperzy muszą często sięgać po to, co posiadają w swoim banku ziemi. Coraz mniej terenów występuje w sprzedaży. Jeszcze trudniej wygląda sytuacja osób, które planowały budowę domu w trójmieście. Sam zakup odpowiedniej działki to trudne i kosztowne zadanie. Inaczej ma się rzecz, kiedy mowa o gminach wiejskich, sąsiadujących z trójmiastem. Ceny gruntów są tutaj znacznie niższe. Plany zagospodarowania jednoznacznie nakazują budowę domów o określonych parametrach. Dlatego każdy, kto ma w planach budowę domu dla rodziny, powinien stawiać właśnie na okolice trójmiasta.

Łatwość dotarcia do trójmiasta

 

Dojazd do trójmiasta z ościennych gmin nie stanowi większego problemu. Praktycznie podróż zajmuje tyle samo czasu, co przejazd z przedmieść miast. Co więcej, kiedy mowa o mieszkaniu np. w Rumi czy Wejherowie, można skorzystać z Szybkiej Kolei Miejskiej, która regularnie kursuje z Wejherowa, przez Redę, Rumię, do Gdyni, Sopotu oraz Gdańska. To niewątpliwe znacznie ułatwia mieszkanie w sąsiedztwie trójmiasta.

Miejsca, gdzie można aktywnie spędzać czas

 

Każdy kto zdecyduje się na zamieszkanie poza obszarem trójmiasta, nie będzie się nudził. Czy to jedno z miast przy Gdyni, Gdańsku, czy wieś na pobliskich Kaszubach? Wieloletni rozwój sprawił, że istnieje odpowiednia infrastruktura miejska, władze dbają o dostęp do rozrywki, kultury. Do tego  liczne tereny zielone, dostęp do wielu placówek handlowych i usługowych. Nie trzeba tak naprawdę w tym celu jeździć do trójmiasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here