Na czym polega dorabianie kluczy

Zapewne każdy miał kiedyś do czynienia z sytuacją, w której trzeba dorobić klucz. Przyczyny są różne – zgubienie lub zniszczenie klucza albo zwiększenie liczby użytkowników lokalu. Rozwiązanie jest jedno: należy udać się do rzemieślnika, który zajmuje się dorabianiem kluczy – czyli do ślusarza.

Czy dorabianie kluczy jest skomplikowane?

Wydaje się, że dorabianie kluczy jest prostą czynnością – zajmuje ślusarzowi parę minut. Tak naprawdę jest tak tylko dlatego, że najtrudniejszą część wykonuje precyzyjna maszyna. Chodzi oczywiście o wycięcie odpowiedniego kształtu w tak zwanej surówce. Nie zmienia to jednak faktu, że ślusarz musi znać się na różnych typach zamków, wkładek i pasujących do nich kluczy, a także musi umieć precyzyjnie doszlifować dorobiony klucz tak, by gładko działał z zamkiem. Dorabianie kluczy jest więc swego rodzaju rzemiosłem, którego trzeba się nauczyć i które wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Źle dopasowany klucz potrafi nie tylko utrudnić dostanie się do lokalu czy samochodu, ale nawet uszkodzić zamek. Dlatego ważne jest, by powierzyć to zadanie dobremu fachowcowi.

Czy jest możliwe dorabianie kluczy niestandardowych?

Teoretycznie da się dorobić każdy rodzaj klucza, jednak czasami jest to zadanie, któremu nie każdy ślusarz sprosta. Jest tak z powodu wielkiej ilości formatów i wzorców, a także coraz nowszych pomysłów producentów zamków. Niektóre typy kluczy są tak rzadkie i na tyle różnią się od innych, że zakładom nie opłaca się kupować drogiej maszyny, która prędko się nie zwróci. Możemy więc mieć problem z dorobieniem klucza magnetycznego lub o skomplikowanym profilu. Jeżeli chcemy więc zlecić dorobienie klucza nietypowego lub np. należącego do systemu Master Key, to może nam zająć trochę czasu samo znalezienie odpowiedniego zakładu. Jedną z takich firm znajdziecie pod adresem https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy. Można też wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „dorabianie kluczy Kraków” i sprawdzić na stronach firm, czy zajmują się dorabianiem nietypowych kluczy – oszczędzi nam to daremnego chodzenia i pytania w wielu różnych zakładach ślusarskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here