Nowoczesna sypialnia

Zastanawiając się nad tym, jak unowocześnić pokoje w domu, łatwo jest przesadzić. Od klasycznych modernistycznych przestrzeni łatwo odejść do pełnego, przesyconego kiczowatego wnętrza. Jak więc osiągnąć wymarzony efekt?

Kluczami do sukcesu są odpowiednio dobrane meble oraz kolorystyka. Nie jest to wbrew pozorom łatwa sztuka, dobieranie odpowiednich, pasujących materiałów i stylów przysparza dużo problemów. Nowoczesne meble do sypialni nadadzą świeżego designu nawet małemu wnętrzu. Obecnie wykorzystuje się dużo kreatywnych rozwiązań już na poziomie planowania rozkładu pomieszczeń. Przykładowa szafa umieszczona we wnęce ściany dodaje stylu i jest zaoszczędzeniem cennej przestrzeni. Warto pomyśleć wcześniej nad tym, jak chcemy rozmieścić meble i różne przedmioty. Tu także rozwój techniki i cywilizacji przychodzi z pomocą. Z łatwością można uzyskać dostęp do różnych kreatorów pomieszczeń, w których dzięki obrazom 3D widzimy, jak wyglądałby w rzeczywistości plan z naszej głowy, który nie zawsze jest dokładny.

Równie ważne są kolory, które zdecydowanie świadczą o nowoczesności całego wystroju. Obecnie modne są połączenia gładkich, ostrych, często skontrastowanych ze sobą kolorów. Dla przykładu, soczysty cytrynowy żółty kolor dobrze będzie grał i ze śnieżnobiałą bielą, i z klasyczną czernią. Odważne połączenia są w modzie i świadczą o dobrym guście i estetyce. Innymi przykładami jest biel i czerń, biel i krwista czerwień, szary z kolorem malinowym czy intensywny głęboki niebieski kolor z zielenią czy żółcią. Kombinacje ogranicza wyłącznie wyobraźnia i upodobania. Jest to najlepsze pole do eksperymentowania! Tworzenie swojego własnego kąta jest sztuką. Każdy przecież chciałby, żeby jego własne miejsce na ziemi wyglądało tak, jak on by tego chciał.

Wiele osób korzysta z usług doradców i specjalistów. Stworzenie modnego nowoczesnego domu nie jest jednak wbrew pozorom rzeczą niemożliwą. Najważniejsze jest zachowanie umiaru i nieprzesycanie wnętrz. Dobrze sprawdzają się poza mocnymi, soczystymi kolorami także stonowane, jasne barwy – beże, biele, róże, jasne brązy. Optycznie powiększają one wnętrza, co daje pole do popisu właścicielom małych, kameralnych przestrzeni. Takie również mogą być bardzo nowoczesne. Dobór mebli w odpowiednim kolorze i z dobrym, prostym fasonem zmieni ciasne mieszkanie w mały apartament. Dobrym sposobem na stworzenie takiej atmosfery są światła, prawidłowe naświetlenie. Klimatyczne lampki czy łańcuchy LED zapewniają dużo ciepła i sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Nowoczesne meble do sypialni dodadzą poczucia estetyki i czystości wnętrzu. Gdy każda wolna przestrzeń jest zapełniona ozdobami, w dodatku w różnych, niepasujących do siebie stylach, pomieszczenie jest przytłaczające i nieuporządkowane.

Jednym z rozwiązań, o którym była wzmianka wyżej, są zabudowane szafy. Dodają przestrzeni nie tylko w całej sypialni, ale także w samej szafie! Gdy decydujemy się zabudować ją w ścianie, będziemy mogli pozwolić sobie na większy egzemplarz. Więcej miejsca w szafie jest ważne dla zachowania estetyki pomieszczenia, rozmaite przedmioty można umieścić tam, zamiast na widoku. Sercem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Wybór nowoczesnego i wymarzonego nie jest obecnie żadnym problemem, choć zajmuje dużo czasu, z powodu ogromnego wyboru. W cenie są proste, geometryczne style w jednolitych kolorach. Powinniśmy pamiętać, że łóżko to też -a dla niektórych może przede wszystkim- pościel. Wybierając konkretny kolor i materiał nadajemy określony charakter naszemu pomieszczeniu. Dla przykładu – satynowa czarna pościel nada romantyzmu, a inna, choćby bawełniana pomarańczowa – więcej klasy. Żonglować można w nieskończoność, a materiały i kolory dobierać bez końca.

Materiałem najczęściej wybieranym do sypialni jest drewno. Materiał ten jest ponadczasowy, oferuje duży wybór i nadaje niepowtarzalnego klimatu każdemu pomieszczeniu. Ciemne drewno jest klimatyczne i najzwyczajniej bardzo ładne. Nadaje atmosfery szczególnie małym sypialniom, gdzie można postawić na minimalizm mebli, aby ciemne mocne drewno jej nie zdominowało. Duże, szerokie łóżko na środku, zabudowana ściana a do tego niewielkie biurko z lampką o wyjątkowym designie i pomieszczenie staje się nadzwyczaj nowoczesne. Kanciaste, geometryczne, skandynawskie style są uznawane za bardzo modne. Takie wzory często powielają się w nowoczesnych sypialniach.

Na stworzenie nastroju wnętrza składa się wiele czynników. Ciekawym dodatkiem w sypialni może być kominek. Klimat tworzą jednak przede wszystkim -poza oświetleniem- kolory. To one podświadomie wpływają na nasz nastrój, a nawet tryb życia. Dla przykładu: kolorowe, niebieskie talerze mogą powodować, że jemy mniej. Zabawna anegdotka, ale jak to działa? Otóż oddziałuje to na nasz mózg, któremu kolor niebieski nie kojarzy się z naturalnym jedzeniem, przez co odbiera nam apetyt i jemy mniej. Zaskakujące, prawda? Tak samo jest z dobraniem koloru do sypialni, nie należy kierować się wyłącznie naszymi upodobaniami. Jeśli zdajemy sobie sprawę z naszych problemów z zasypianiem, powinniśmy postawić na zieleń lub żółć. Gdy lubimy relaksować się w sypialni z książką, sprzyjającą skupieniu barwą będzie niebieska. Do wszystkiego jednak trzeba mieć dystans, może to mieć wpływ na samopoczucie oraz nastrój, jednak zielony pokój nie oznacza wiecznie uśmiechniętej twarzy.

Na koniec warto również dodać, że całokształt zajętej przestrzeni jest ważny. Wybierając meble, nie powinniśmy przesadzać z dodatkami, ozdobami, rzeźbami. Nowoczesne sypialnie są proste, nieprzesadzone, estetyczne i sprawiają poczucie czystości i satysfakcji. Wybór jest bardzo duży, nowoczesnych wzorów nie brakuje na rynku. Dlatego też, mamy szansę na idealne dobranie rozmiarów, jakich wymaga nasze pomieszczenie. To dostępna przestrzeń determinuje i dyktuje warunki mebli, jakie zakupimy. Nie można się mimo to ograniczać, kombinacje wzorów, przekształcenia i nowatorskie rozwiązania sprawiają, że każdy amator nowoczesnych mebli stworzy swój wymarzony kąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here