Komfortowa i stylowa – sypialnia idealna

Trudno wejść w nowy dzień z pozytywną energią, jeśli nie zapewniliśmy sobie warunków do zdrowego i regenerującego snu. Wyciszenie, ukojenie nerwów, uspokojenie pracującego na pełnych obrotach w ciągu dnia organizmu…Bez kilkugodzinnego wypoczynku w nocy nie mamy większych szans na udany dzień. Wiele osób zmaga się z bezsennością, nie zdając sobie sprawy z tego, jak wiele zmiennych wpływa na sen – poza czynnikami psychosomatycznymi może to być niewygodne łóżko i nieodpowiedni wystrój sypialni.

Spokój, cisza, ukojenie

Te trzy słowa mówią wiele o specyfice szczególnego miejsca w domu, jakim jest sypialnia. Powinien to być nasz azyl, przestrzeń, w której czujemy się absolutnie bezpieczni i oderwani od pędu czasu. 

Ma to niebagatelne znaczenie w rzeczywistości, której jesteśmy uczestnikami, a która ze spokojem ma niewiele wspólnego, tymczasem podleganie permanentnemu stresowi wpływa destrukcyjnie na zdrowie i sen… I w tym miejscu koło się zamyka – niewyspani, nie będziemy spokojni i zdrowi. 

Spójrzmy na swoją sypialnię – czy kolorystyka, którą kiedyś wybieraliśmy, nadal nam odpowiada? A dodatki dekoracyjne? Może poduszki mają zbyt wyrazisty kolor, a wzory na dywanie kłócą się z narzutą na łóżku? Do sypialni wpada zbyt dużo światła – firanki, rolety, zasłony są zbyt jasne albo zbyt ciemne?

Wreszcie – zwróćmy uwagę na samo łóżko. Czy nadal jest wygodne, czy znudził się nam jego kolor, może jest zbyt duże lub zbyt małe, zabiera zbyt wiele przestrzeni albo ustawione jest tak, że nie czujemy się w nim komfortowo?

Nawet jeśli wszystko wydaje się nam w jak najlepszym porządku – od czasu do czasu warto wpuścić do domu, w tym również sypialni, trochę nowej energii – pobierzemy ją np. od nowego koloru ścian – z kolorów chłodnych przejdziemy na ciepłe, a może wybierzemy nową lampę, komodę czy też zdecydujemy się na zmianę najważniejszego elementu sypialni i zainwestujemy w nowe łóżko?

Nowe łóżko – nowa jakość snu

Łóżko jest szczególnym meblem – przede wszystkim musi być optymalnie wygodne. O tym, czy takie jest, decyduje głównie jakość materaca. Łóżka z materacem to zazwyczaj modele duże, zapewniające możliwość nieskrępowanego snu w ulubionych pozycjach. 

Możliwość zmiany ułożenia ciała podczas wypoczynku nocnego jest bardzo istotna dla jakości snu i regenerującego relaksu – nie zapominajmy, że spędzamy w łóżku średnio 6-8 godzin, które mają nam pozwolić wejść w nowy dzień optymistycznie.

Na rynku znajdziemy wiele modeli łóżek różniących się pod względem: wielkości materaca (głównie są to wymiary: 120 x 200 cm, 140 x 200 cm, 160 x 200 cm lub 180 x 200 cm), jego konstrukcji (podwójny i potrójny stelaż) czy dodatkowego wyposażenia (np. w schowek na pościel na siłownikach gazowych, które sprawiają, że można go podnieść bez wysiłku, nawet przy sporych rozmiarach łóżka). 

Dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka z dodatkowymi szufladami, które pozwalają efektywniej zorganizować przestrzeń, szczególnie w przypadku niewielkiej sypialni. Łóżka oferowane przez sklepy stacjonarne i internetowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Łóżka utrzymane są w różnych stylach – m.in. bardzo modnym w ostatnich latach minimalizmie, stylu skandynawskim, na uwagę zasługują również łóżka stylizowane na retro. Wszystkie wykonane są z nowoczesnych materiałów, a te użyte do tapicerki wyróżniają się odpornością na uszkodzenia i ponadstandardową przepuszczalnością powietrza, co gwarantuje zdrowy sen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here