Okna drewniane, aluminiowe czy plastikowe – które wybrać

Decyzja o wyborze rodzaju okien oraz drzwi jest jedną z najważniejszych stojących przed osobą budującą dom czy też remontującą mieszkania. Jakie okna wybrać: drewniane, aluminiowe czy plastikowe? Podpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Rodzaje okien
  2. Okna drewniane
  3. Okna aluminiowe
  4. Okna plastikowe

Rodzaje okien

Na rynku dostępny jest szeroki wybór rodzajów i modeli okien od różnych producentów, wśród których do najpopularniejszych należą okna drewniane, plastikowe oraz aluminiowe. Każdy typ ma swoje zalety. Okna te różnią się od siebie przede wszystkim wyglądem, funkcjonalnościami, jakością oraz ceną.

Okna drewniane

Okna z drewna cechują się znakomitą jakością i niezwykłą trwałością. Nowoczesne, wysokiej klasy okna, które oferuje producent Sash Windows Londyn, są na tyle wytrzymałe, że z powodzeniem wytrzymają nawet powódź. Szeroki wybór kolorów pozwala z kolei dopasować model do konkretnych potrzeb, gustu oraz wymagań użytkownika. Ich zaletą jest naturalny, stylowy wygląd, zwłaszcza, kiedy zdecydujemy się na wersję z powłoką niezakrywającą rysunku drewna. Okna te mają znakomite parametry. Są bardzo szczelne, posiadają dużą odporność na paczenie dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod obróbki. Ich minusem jest wyższa – zwłaszcza w porównaniu z niedrogimi oknami plastikowymi – cena, jednakże doświadczony i renomowany dostawca, taki jak producent Sash Windows Londyn, może zapewnić znakomite jakościowo okna w konkurencyjnych cenach. Ponadto wybierając ten typ wyrobu, należy pamiętać o obowiązku okresowej konserwacji powłok, celem zachowania właściwości i wyglądu okien na jak najdłuższy czas.

Okna aluminiowe

Na okna aluminiowe od sprawdzonego, renomowanego producenta, takiego jak https://internationalwindows.pl/, decydują się najbardziej świadomi użytkownicy. Ten rodzaj okien nie należy do najtańszych, jednakże wysoki koszt zakupu i montażu równoważą znakomite parametry. Ze względu na dużą sztywność oraz stabilność profili aluminiowych, okna tego typu sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku dużych przeszkleń oraz innych specjalistycznych rozwiązań. Są trwałe, nie wymagają konserwacji i pozwalają na uzyskanie nawet największych powierzchniowo przeszkleń. Są powszechnie uznawane za najmodniejsze i najbardziej prestiżowe rozwiązanie okienne.

Okna plastikowe

Okna PCV charakteryzują się bardzo przyzwoitymi parametrami jakościowymi oraz bogatą ofertą kolorystyczną oklein, choć ciągle do najpopularniejszych modeli należą klasyczne okna PCV białe. Ich dużą zaletą jest cena – najniższa spośród innych rozwiązań okiennych. Ponadto ten typ cechuje się ograniczoną do minimum koniecznością konserwacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here