remont

Polacy przykładają coraz większą wagę do aranżacji wnętrz. Nie myślą już tylko o względach praktycznych, ale w równym stopniu także o estetyce przestrzeni, w której na co dzień funkcjonują. Jeśli w najbliższym czasie planujesz remont salonu sprawdź, jakie rozwiązania, kolory i dodatki będą cieszyć się największą popularnością w tym sezonie.

Trend numer 1: odejście od czystej bieli

Nowoczesny salon w ubiegłym sezonie był czysto biały, z jasnoszarymi akcentami. W 2020 roku projektanci wnętrz zdecydowanie odchodzą od całkowicie białych wnętrz na rzecz dynamicznego ewoluowania w stronę koloru. Ciepłe barwy ziemi, terakotowy i musztardowy odcień, odważnie wkroczy do domowego wnętrza. Dzięki nim przestrzeń stanie się bardziej przyjazna.

Trend numer 2: indywidualizm we wnętrzach

Urządzone na jedną modłę aranżacje totalnie wychodzą z mody. Są wypierane przez indywidualistyczny akcent, ściśle oddający charakter domowników. Ten nowy nurt we wnętrzach podkreślają także nowoczesne meblościanki do salonu, dopasowane do konkretnych potrzeb użytkowników. Poszczególne moduły można dobierać wedle własnych preferencji i aktualnej sytuacji życiowej oraz liczby domowników. Jasna szarość, biel, czerń, jasny dąb – te kolory meblościanek do salonu będą święcić triumfy w najbliższych miesiącach. Generalnie wszystko, co „wyjątkowe” i skrojone na miarę potrzeb, w tym również niezwykłe materiały, starannie dopracowane, znajdą się w polu uwagi każdego zainteresowanego odświeżeniem wnętrza. Meble i dodatki pozwalają tworzyć przestrzenie, które opowiadają rodzinne historię.

Trend numer 3: ekologiczne materiały i surowce

Zrównoważony rozwój nabiera coraz większego znaczenia w ludzkim życiu. W miarę jak społeczeństwo skłania się ku bardziej ekologicznemu stylowi życia, ludzie są bardziej świadomi ekologicznie i mają większą wiedzę niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli wykonanych z surowców pochodzących z recyklingu.

Trend numer 4: inspiracje brytyjskim kolonializmem

Kolonialne domy, wypełnione białym drewnem, egzotycznymi dekoracjami i wyjątkową dusz niezmiennie fascynują projektantów wnętrz. Warto choć trochę odświeżyć stylistykę rodem z brytyjskiego swojskiego domu, w którym oryginalne zestawienie wzorów i kolorów prowadzi do stworzenia inspirującej, modnej całości.

Trend numer 5: ciepłe kolory wypierają te neutralne

Neutralne barwy, szalenie dotąd popularne, zostaną zastąpione ciepłymi kolorami, nasyconymi odcieniami i barwami kamieni szlachetnych. Odcienie brzoskwini, koralowego czy terakoty będą cieszyć się w 2020 roku dużym powodzeniem. Są miękkie i kojarzą się z ciepłem barw ziemi. Świetnie wygląda również odcień złoty i musztardowy, podkreślający szlachetność tkaniny takiej jak aksamit.

Trend numer 6: ozdobne elementy przysufitowe

Bardziej odważne niż do tej pory wykończenia ścian i sufitów doskonale wpłyną na całokształt wnętrza. Tego typu dodatki, zastosowane z umiarem, nadadzą pomieszczeniu świeżości i lekkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here