Płyty HIPS kolorowe

W branży reklamowej poszukiwanie trwałych materiałów to priorytet. Szczególnego znaczenia nabiera w przypadku reklamy outdoorowej. Jednymi z chętniej wykorzystywanych w reklamie tworzyw sztucznych są płyty HIPS kolorowe, jednak czy sprawdzają się one też na zewnątrz? Spróbujemy odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Płyty HIPS – dlaczego warto z nich korzystać?

Płyty z polistyrenu wysokoudarowego to popularne tworzywo sztuczne. Zastosowanie znajdują nie tylko w branży reklamowej, ale również w szeroko rozumianym przemyśle. Powstają z nich między innymi obudowy urządzeń elektronicznych. W samej zaś reklamie możemy natrafić chociażby na gadżety reklamowe czy kasetony świetlne. Swą niezwykłą popularność płyty HIPS zawdzięczają swoim licznym zaletom. Są lekkie, a przy tym sztywne. Jak informuje też sama nazwa, cechuje je wysoka udarność. Bardzo przydatną właściwością jest też bez wątpienia łatwość termoformowania i odporność chemiczna, której możemy spodziewać się po płytach HIPS. Podczas produkcji wyrobów reklamowych znaczenie ma każda z tych wszystkie te cech, gdyż przekłada się to na późniejszy stan ekspozycji.

Bogactwo kolorów i możliwość zadruku

Jak wiadomo, współczesna reklama jest bardzo kolorowa. Aby taka feria barw była możliwa do osiągnięcia, branża reklamową korzysta z materiałów kolorowych lub dających się łatwo zabarwić. Płyty HIPS można nie tylko kupić już w kolorze, ale również na nich drukować. Dostępne gotowe kolory są wyraziste, a opcja druku umożliwia personalizację przekazów reklamowych. Nic więc dziwnego, że ten materiał cieszy się takim powodzeniem, oraz że istnieje chęć wykorzystania go również na zewnątrz. Czy jednak jest to wskazane?

Czy płyty HIPS kolorowe nadają się na zewnątrz?

Ekspozycje outdoorowe muszą być odporne na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Czynniki te szybko niszczą materiały, które nie są przystosowane do zetknięcia z nimi. Od takich tworzyw wymaga się więc znacznie więcej niż od reklam umieszczanych w pomieszczeniach. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o płyty HIPS? Faktem jest, że wykonuje się z nich czasem zabudowy stoisk targowych czy reklamy zewnętrzne. Nie każdy jednak więc, że należy wtedy wybrać specjalne płyty z dodatkiem stabilizatora UV, ponieważ sam polistyren nie będzie odporny na promieniowanie. Warto jednak, aby działo się tak tylko w wyjątkowych sytuacjach, a płyty te były używane głównie w środku. Wtedy mamy gwarancję ich długiej żywotności i pełnego wykorzystania wszystkich możliwości, jakie oferują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here