Praktyczny poradnik wyboru mebli łazienkowych

Umeblowanie łazienki to dla wielu osób prawdziwy koszmar. Problematyczny jest dobór odpowiednich i potrzebnych mebli, określenie ich pożądanego rozmiaru oraz materiałów, z których powinny zostać wykonane. Meble łazienkowe powinny być bardziej wytrzymałe niż pozostałe umeblowanie w Twoim mieszkaniu, a zarazem powinny być maksymalnie funkcjonalne i użyteczne. Jak odnaleźć właściwy zestaw, który okaże się trafionym wyborem? Tego dowiesz się z tekstu poniżej. Przedstawiamy najważniejsze zasady wyboru łazienkowego umeblowania oraz podpowiadamy co powinno się znaleźć w tym pomieszczeniu.

ABC wyboru mebli łazienkowych 

Umeblowanie łazienki nie musi być udręką. Wystarczy dokładnie się do tego przygotować oraz odpowiednio zaplanować rozlokowanie wszystkich potrzebnych sprzętów i mebli. W ten sposób uda Ci się zaaranżować przestrzeń w sposób praktyczny i funkcjonalny, w której wszystko będzie na swoim miejscu. Szczególnie trudne może być odmierzenie pożądanego rozmiaru szafki pod umywalkę. Oczywiście, szafka powinna być dostosowana do konkretnego modelu umywalki, którym jesteś zainteresowany. Powinna odpowiadać zarówno rozmiarowi jak i sposobowi montażu. 

Pomocne może być rozrysowanie planu swojej łazienki, na którym zapiszesz wszystkie kluczowy wymiary oraz zaznaczysz miejsce ustawienia wszystkich mebli. Dla osób dysponujących łazienką o wyjątkowo skromnym metrażu, polecamy wybierać szafki z oferty elazienki.pl: https://elazienki.pl/k/meble-lazienkowe/.

Szczególnie dobrym wyborem okazują się meble słupkowe, nazywane po prostu słupkami. Są to podłużne, pionowe i bardzo wysokie szafki, wyposażone w kilka półek lub szuflad. Kupując je, uzyskujesz obszerny mebel, w którym zmieści się mnóstwo ręczników, rolek papieru i innych łazienkowych akcesoriów. Jednocześnie, oszczędzasz wolną przestrzeń na podłodze. 

Pozostałe ważne elementy wyposażenia to blaty łazienkowe, szafki z lustrem, szafki organizery, kosmetyczki. Ich wybór zależy bezpośrednio od Twoich potrzeb, preferencji aranżacyjnych i ilości wolnej przestrzeni. 

Meble łazienkowe na lata – czyli jakie? 

Wybierając meble do łazienki, warto zwrócić też uwagę na sposób ich wykonania, a dokładnie na użyte w produkcji materiały. Mają one olbrzymi wpływ na odporność mebli na szkodliwe oddziaływania (przede wszystkim wilgoć oraz detergenty) oraz ich żywotność. Najczęściej wybór pada na meble z tworzyw sztucznych; rzadziej na meble drewniane pokryte specjalnymi warstwami impregnującymi i zabezpieczającymi. 

Ważne są także wykończenia mebli, w tym przede wszystkim ich elementy manualne. Warto zwrócić uwagę, czy szafki i półki posiadają wzmacniające warstwy chromowane oraz jak zostały wykonane ich uchwyty. To właśnie uchwyty, pokrętła i dysze są najczęściej narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz powolną degenerację i procesy rdzewienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here