Malowanie dachu z blachy

Dach z blachy, którego estetyka zaczyna pozostawiać wiele do życzenia, można wymienić lub pomalować. Niestety wymiana jest bardzo kosztowna, a przecież wystarczy fachowe malowanie, by dach odzyskał swój dawny wygląd, a jego jakość była jeszcze lepsza!

Dlaczego warto pomalować dach blaszany?

Zacznijmy od tego, że niewłaściwa pielęgnacja lub całkowity brak takich działań, są zdecydowanie niekorzystne dla blaszanego dachu. Jest on mocno narażony na czynniki zewnętrzne, w tym warunki atmosferyczne. Łatwo o pojawienie się ognisk korozji. Niska oraz wysoka temperatura, silne promieniowanie słoneczne czy też opady sprawiają, że blaszany dach traci na swoich właściwościach i estetyce.

Malowanie dachu z blachy to element pielęgnacji. Nie tylko jest to usługa znacznie tańsza niż wymiana poszycia dachowego. Chodzi też o dodatkowe zabezpieczenie, przywrócenie estetycznego wyglądu oraz zapobieganie ewentualnym uszkodzeniom.

Dach tak trwały, jak obiekt, na którym się znajduje

Odpowiednio dobrane farby i mieszanki, a następnie fachowo wykonana usługa, pozwalają na bardzo dokładne zabezpieczenie całego dachu blaszanego. Wystarczy zlecić malowanie dachów w Warszawie wykwalifikowanym specjalistom. Przed malowaniem dokładnie oczyszczą dach, wykonają niezbędne naprawy, aby po nałożeniu farby w wybranym kolorze, całość prezentowała się nienagannie.

Pomalowany na nowo dach zyskuje na trwałości. To ważne, ponieważ obiekt, np. firmowy, jest wizytówką, zachętą dla klientów. Choć najważniejsza jest jakość obsługi, proponowanych usług czy produktów, budynek może zachęcić do skorzystania z oferty danej firmy.

Ten sam dach, który został sprawnie i dokładnie pomalowany będzie się komponował z architekturą domu prywatnego. Właścicielom będzie łatwiej go później pielęgnować, zmniejszy się także ryzyko uszkodzeń czy powstawania ognisk korozji, które mogą osłabiać strukturę poszycia dachowego.

Dłuższa żywotność

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że odmalowany dach blaszany może zyskać na żywotności, i to znacząco! Nie trzeba się bowiem o niego martwić przez kolejne kilka, a nawet kilkanaście lat. Widmo kosztownej wymiany zostaje znacząco odsunięte w czasie, a nawet całkowicie wyeliminowane.

Prosta pielęgnacja

Profesjonalne malowanie blaszanego dachu gwarantuje bezproblemową pielęgnację na późniejszym etapie. Poszycie zyskuje na samoczyszczącej się powłoce, zanieczyszczenia nie tak łatwo przylegają do powierzchni dachu, a do tego blachodachówka staje się odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Jakość zostaje zatem maksymalnie podniesiona.

Zobacz więcej w artykule: Malowanie dachu z blachy – dlaczego to dobra inwestycja w jakość?.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here