Pralka do małej łazienki

Jak dobrać urządzenie, którego gabaryty idą w parze z ograniczonymi gabarytami pomieszczenia? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając pralki do małych łazienek.

Jako jedno z urządzeń AGD zajmujących dość sporo miejsca, a do tego hałasujących, pralka wymaga przemyślanego doboru miejsca. Niektórzy mają możliwość wyznaczenia osobnego pomieszczenia na pranie i suszenie. W większości mieszkań każdy metr przestrzeni jest jednak na wagę złota, a liczba pokoi — niewielka. W takim wypadku najczęściej wybiera się łazienkę, którą można zamknąć, odcinając źródło odgłosów. W przypadku kuchni często jest to niemożliwe ze względu na otwartą konstrukcję. Poza tym, w łazience łatwiej jest utrzymać sterylną czystość.

Jak poradzić sobie ze wpasowaniem w aranżację pralki w przypadku, gdy łazienka jest mała? Najlepszym rozwiązaniem będzie dopasowanie urządzenia zaprojektowanego specjalnie z myślą o małych łazienkach. Oto najbardziej wydajne propozycje dostępne na rynku.

Pralka typu slim — idealne rozwiązanie dla posiadaczy małych łazienek

W przypadku małej łazienki warto zdecydować się na urządzenia, których szerokość nie przekracza 45 cm. Co prawda, pralki do małych łazienek mają nieco mniejszą pojemność niż urządzenia o standardowych gabarytach, jednak świetnie sprawdzają się jako niewielka alternatywa, zaspokajając potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego. Takie urządzenie dostępne jest zazwyczaj w dwóch wariantach:

  • jako pralka ładowana od przodu
  • jako pralka ładowana od góry

Pierwszy wariant docenią osoby, którym zależy na transparentnych drzwiczkach, dzięki którym można kontrolować proces prania. Drugie rozwiązanie jest jednak bardziej praktyczne ze względu na brak konieczności otwierania drzwiczek frontowo. W małej łazience nie jest to komfortowe rozwiązanie.

Pralka typu slim

Pralka i suszarka w małej łazience — czy warto wybrać urządzenie 2w1?

W małych mieszkaniach problemem jest też często brak przestrzeni niezbędnej do suszenia. W takim przypadku warto wybrać urządzenie dwa w jednym, zajmujące mniej miejsca niż dwa osobne, dzięki czemu można zaoszczędzić cenne metry kwadratowe również w niewielkiej łazience. Warto jednak mieć na uwadze, że w takim wypadku niełatwo znaleźć wariant slim — trzeba liczyć się z zakupem pełnogabarytowego urządzenia.

Pralka pod blatem w małej łazience — czy warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Jeśli twoja łazienka jest bardzo niewielka, wybór zabudowanej pralki jest świetnym rozwiązaniem. W ten sposób zaoszczędzisz przestrzeń, przedłużając blat, który można wykorzystać jako powierzchnię do przechowywania kosmetyków czy innych przydatnych przedmiotów. Takie rozwiązanie jest też przez wielu uznawane za bardziej estetyczne niż wolnostojąca pralka. Pamiętaj, by dopasować wymiary urządzenia do wysokości blatu lub odwrotnie, w zależności od tego, czy dopiero urządzasz łazienkę, czy jedynie kupujesz nową pralkę.

W małej łazience każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Wybierając odpowiedni model pralki, możesz zaoszczędzić jej całkiem sporo!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here