Prysznic do małej łazienki

Łazienka to jedno z ważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez nas miejsc w domu. Z tego względu powinniśmy przywiązywać dużą uwagę do jej aranżacji. Miejsce to powinno być jak najbardziej funkcjonalne, zwłaszcza jeśli mamy bardzo mało miejsca w naszym domu i samej łazience. Po jakie sprzęty zatem sięgnąć?

Prysznic w małej łazience? Nie tylko tam!

Remontując bądź urządzając łazienkę od podstaw, często decydujemy się na prysznic zamiast wanny. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ odznacza się on zaletami, których wanna nie posiada. Pierwszą, znaczącą zaletą jest niewielki rozmiar standardowej kabiny prysznicowej. Wystarczy wybrać mały brodzik i dopasowane do niego ścianki, aby uzyskać znacznie mniejsze miejsce do codziennych kąpieli niż wanna. Cecha ta ma ogromne znaczenie, zwłaszcza wówczas gdy mamy naprawdę niewiele miejsca w łazience.

Warto też zwrócić uwagę na inne pozytywne aspekty stosowania kabiny prysznicowej. Przede wszystkim dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, ale wciąż poruszające się samodzielnie, będą mogły znacznie łatwiej wejść do niej niż do wanny. Obejdzie się bez specjalnych instalacji czy zamawiania wanny z drzwiczkami. Dodatkowo brodzik zazwyczaj jest bardzo płytki i uniemożliwia napełnienie go dużą ilością wody. W ten sposób można zapewnić sobie jej sporą oszczędność. 

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kiedy już zdecydujemy, że najlepszym rozwiązaniem do naszego domu będzie kabina prysznicowa, powinniśmy zastanowić się, jaka będzie nam najbardziej odpowiadała. Pierwsza zasada jest przy tym bardzo prosta: do niewielkiej łazienki lepiej będzie wybrać mniejszą kabinę, co pomoże rozmieścić swobodnie wszystkie pozostałe akcesoria. Zazwyczaj lepiej sprawdzi się też zaokrąglona lub trójkątna kabina, która będzie zajmowała mniej miejsca na środku pomieszczenia.

Warto przy tym zwrócić uwagę na wygląd poszczególnych elementów wyposażenia. Powinny zostać tak dopasowane do siebie, aby wspólnie tworzyły jak najbardziej spójną i elegancką przestrzeń. W tym przypadku warto zadbać na przykład o kolorystyczne wykończenie kabiny prysznicowej, które będzie zgodne z innymi akcesoriami w pomieszczeniu.

Decydując się na kabinę prysznicową, powinniśmy mieć na uwadze również jej wykonanie. Jego najwyższa jakość to gwarancja, że niezależnie od częstotliwości używania, kabina zawsze pozostanie tak samo elegancka i nietknięta zębem czasu. Przykładowo szkło, z którego są wykonane jej ścianki, powinno pozwalać spływać jak największej ilości wody z mydłem, co ograniczy powstawanie kamienia i zacieków.

Dodatki do prysznica

Aby jeszcze bardziej usprawnić sobie korzystanie z kabiny, warto zamocować w jej wnętrzu półki pod prysznic. Pomogą w rozmieszczeniu kosmetyków dla całej rodziny i akcesoriów używanych pod prysznicem, dzięki czemu nie będą musiały stać na dole brodzika ani na bocznej szafce. To wygodne rozwiązanie jeszcze bardziej zwiększy funkcjonalność kabiny i sprawi, że każdy domownik będzie miał swoje rzeczy pod ręką. W małej łazience taka półka pod prysznicem zmniejsza też ilość przedmiotów, które musielibyśmy rozmieścić na innych powierzchniach, co może być ważnym atutem prezentowanego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here