Rolety w kasecie

Rolety są przez nas często wybierane jako sposób na ozdobienie oraz przesłonięcie okna przed niepowołanymi spojrzeniami lub nadmiarem słonecznego blasku. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wiele osób zastanawia się nad ich instalacją i rozważa, które z nich wybrać: rolety w kasecie czy rolety mini, które są jej pozbawione. Oba te rozwiązania mogą być bardzo korzystne, dziś jednak przyjrzymy się tylko roletom pierwszego typu.

Rolety w kasecie jako najbardziej estetyczne rolety okienne

Rolety w kasecie są nam znane już od wielu lat i są najbardziej znanym typem rolet, który często przychodzi nam do głowy jako pierwszy, gdy myślimy o tym rodzaju przesłony okiennej. Odznaczają się bardzo estetycznym wyglądem, co często czyni je najlepszym wyborem do mieszkań, w których estetyka odgrywa największą rolę. Pozwalają bowiem na ukrycie rolety w kasecie, którą można dopasować pod względem koloru i wyglądu do ramy okiennej. Dzięki takim możliwościom osoby, które posiadają kolorowe ramy (np. antracytowe lub drewnopodobne) będą mogły również cieszyć się w pełni estetycznym wyglądem okna.

Ochrona przed zabrudzeniem

Na pewno posiadasz w swoim domu takie pomieszczenia, w których nie potrzebujesz ciągłego używania rolet. Właśnie w nich kaseta będzie pełniła rolę ochronną, ponieważ pozwoli na ukrycie tkaniny przed oddziaływaniem słońca i powietrza czy też osiadaniem na niej kurze. W ten sposób będziesz miał pewność, że przetrwa jeszcze dłużej na twoim oknie bez konieczności jej czyszczenia.

Wygodne prowadnice przy oknach

Kolejna ważna cecha rolet wewnętrznych, które mają budowę kasetową, to zastosowanie prowadnic. Znajdują się na bokach szyby i to w nich umieszcza się tkaninę, która przesuwana jest wzdłuż okna. Taka budowa rolet kasetowych sprawia, że materiał porusza się idealnie gładko i równo wzdłuż szyby. Co równie ważne, jego brzegi są chronione przed zniszczeniem i o nic się nie zaczepiają, co może być bardzo istotnym atutem tego rodzaju rolet.

Wygodne prowadnice umieszczone przy szybach są też sposobem na przytrzymanie tkaniny blisko okna niezależnie od tego, w jaki sposób zostanie otwarte. Nawet w pozycji uchylonej materiał nie odstaje, nie zwisa, nie przekrzywia się ani nie uderza o okno, co mogłoby się zdarzyć, gdyby prowadnicy brakowało.

Różnorodność wzorów i kolorów

Ogromną zaletą rolet kasetowych, które można obejrzeć na stronie https://rolety24.net/rolety-w-kasecie, jest ich wielka różnorodność. Każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie, ponieważ nie brakuje wśród nich ciekawych wzorów i kolorów. Naszym zdaniem na szczególną uwagę zasługują rolety kasetowe typu dzień i noc, które dodatkowo dają ogromnie szerokie możliwości pod względem regulacji natężenia dopływającego światła. Wystarczy odpowiednio ustawić względem siebie poszczególne paski, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Jeśli chodzi o różnorodne wersje kolorystyczne, możemy polecić w pierwszej kolejności białe lub szare rolety, które dobrze pasują praktycznie do każdego wystroju mieszkania i wydają się niezwykle minimalistyczne oraz stonowane. Jeśli jednak posiadasz w domu kolorowe dodatki i cenisz sobie wyrazistość wszystkich ozdób, możesz wybrać inne, np. czerwone lub limonkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here