Przytulna kuchnia

W wielu domach i mieszkaniach kuchnia jest pomieszczeniem, w którym codziennie spotykają się wszyscy domownicy. Z tego powodu wielu osobom zależy na tym, żeby panowała w niej przytulna, rodzinna atmosfera. W osiągnięciu takiego efektu może pomóc odpowiednia aranżacja, która wprawi członków rodziny w dobry nastrój. Poznaj kilka trików, dzięki którym twoja kuchnia nabierze przytulności.

Zacznij od ciepłych kolorów

Choć surowy styl w chłodnej tonacji jest bardzo modny, to niekoniecznie sprawdzi się w przypadku fanów przytulnych wnętrz. Postawienie w kuchni  na ciepłe odcienie ścian, podłóg, mebli i dodatków to najłatwiejszy sposób na wprowadzenie do mieszkania przyjemnej, rodzinnej atmosfery. Często już same płytki do kuchni mogą zapewnić pożądany efekt i sprawić, że domownicy z chęcią będą zaglądać do tego pomieszczenia.

Najbezpieczniejszym i najbardziej uniwersalnym wyborem są wszystkie ciepłe odcienie beżu, które można połączyć z niemal dowolnym innym kolorem. Ponadto mile widziana są brązy, żółć, pomarańcz czy też czerwień. Jeśli nie planuje się w najbliższym czasie remontu kuchni, to można wizualnie ocieplić pomieszczenie dzięki np. kwiatom, obrusom i ręcznikom we wspomnianych wcześniej kolorach.

Postaw na klasyczne meble

Przytulne wnętrza wielu osobom kojarzą się ze wspomnieniami z dzieciństwa. Dla jednych będą to stojące w rodzinnym domu kultowe meble vintage z okresu PRL-u, dla innych biały kredens retro u babci. Oba przypadki to jednak typowa klasyka, która jest niezawodnym sposobem na wprowadzenie sielankowej atmosfery. Podczas wizyty w sklepie meblowym warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na nowoczesne projekty w surowym stylu industrialnym.

Wbrew pozorom klasyczne meble niekoniecznie muszą oznaczać jedynie powrót do przeszłości w postaci stylu retro i vintage. W stworzeniu wrażenia przytulności mogą pomóc nawet dość nowoczesne meble skandynawskie. Styl z Północy uwielbia drewno, które idealnie nadaje się do ocieplenia aranżacji. Warto również zastanowić się nad kuchnią w stylu rustykalnym bądź prowansalskim, czyli w klimatach inspirowanych przytulnymi domami wiejskimi.

Pamiętaj o dekoracjach

Kluczem do osiągnięcia przytulnego efektu jest staranny dobór dodatków i dekoracji. To właśnie te elementy bardzo często decydują o tym, czy kuchnia jest postrzegana jako przytulne pomieszczenie. Wybór jest naprawdę duży, dlatego praktycznie każda rodzina znajdzie ozdoby odpowiadające jej preferencjom. W końcu dla każdego przytulność i rodzinna atmosfera mogą oznaczać coś innego.

Strzałem w dziesiątkę mogą być nawet dekoracyjne płytki naścienne z sielankowymi motywami, które są dostępne w sklepie online Domus. Mile widziane z całą pewnością są różnego rodzaju misy z owocami. Ponadto na stole bądź parapecie można postawić kwiaty w ciepłych kolorach. Sama doniczka również powinna pasować stylistycznie do wizji przytulnej kuchni. Na końcowy efekt wpływ mogą mieć nawet takie detale jak podkładki pod talerze czy też ręczniczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here