maty wiklinowe

Maty wiklinowe stanowią świetne narzędzie do odświeżenia czy renowacji ogrodowego ogrodzenia, balkonu, balustrady czy altanki. Dużą zaletą mat wiklinowych jest ich łatwy montaż i możliwość dostosowania do wielu różnych przestrzeni. Na rynku znaleźć można wiele rozmiarów i grubości mat, dzięki czemu łatwo dobierzemy idealny model do konkretnego celu. Maty z wikliny pięknie wpisują się w różne przestrzenie. W ogrodzie wiklinowa mata będzie świetnie prezentowała się w towarzystwie roślin i zieleni trawnika; kolor wikliny nie będzie stanowił nieestetycznego kontrastu, jak to często ma miejsce w przypadku ogrodzeń ze stali czy tworzyw sztucznych. Wiklinowe maty będą stanowiły również piękne tło pod naturalny wystrój tarasu czy balkonu.

Jak wykorzystać maty wiklinowe w ogrodzie?

Maty wiklinowe wykorzystać można na wiele sposobów. Jednym z nich jest szybka renowacja i odświeżenie płotu ogrodowego. Maty zamontować można szybko i łatwo na istniejących już ogrodzeniach, zarówno na drewnianym podniszczonym płocie czy metalowej siatce. Ogrodzenie upiększone przy pomocy mat wiklinowych będzie robiło zdecydowanie lepsze wrażenie, a także lepiej sprawdzi się w osłanianiu przed spojrzeniami z zewnątrz.

Jeśli chcesz sprawić, by Twój balkon był bardziej zacisznym i intymnym miejscem, nie ma prostszego i lepszego sposobu, niż wykorzystanie mat wiklinowych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rozmiar i zamocujesz na istniejącej balustradzie. Maty będą chronić Cię przed kurzem czy innymi zanieczyszczeniami oraz zapewnią Ci upragnioną prywatność. Wiklinowe panele przyczynią się również do wyciszenia hałasu dobiegającego z ulicy. Altanka to znakomite miejsce na wspólne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi podczas wiosennych i letnich wieczorów. W takim miejscu szukamy jednak prywatności i intymnej atmosfery. Aby uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami i zapewnić sobie zaciszną przestrzeń, warto skorzystać z mat wiklinowych, które dodatkowo przyczynić się mogą do zmniejszenia podmuchów wiatru. 

Maty wiklinowe mogą zostać wykorzystane również do stworzenia intymnych miejsc w ogrodzie. Ten pomysł może być szczególnie interesujący dla posiadaczy dużego ogrodu. Wyznaczenie zacisznego miejsca przy użyciu mat wiklinowych pomoże oswoić i lepiej wykorzystać przestrzeń. W tym celu najlepiej skorzystać ze specjalnych, drewnianych słupków, do których łatwo będzie można przymocować wiklinową matę.

Wytrzymałość mat wiklinowych

Wybierając wiklinowe maty należy zwrócić uwagę na ich jakość. Chcesz z pewnością, by ogrodzenie służyło jak najdłużej. W tym celu konieczne jest wybranie produktu wykonanego z materiału najwyższej jakości. Dobrze również zdecydować się na matę wyplataną ręcznie – to gwarancja precyzyjności. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie maty wiklinowej do warunków atmosferycznych. W tym celu wykonuje się zabieg impregnacji, który pozwala przedłużyć żywotność maty nawet do kilku lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here