Studnia kanalizacyjna

0
1504

System kanalizacji najczęściej kojarzony jest z systemem, który umożliwia odprowadzanie ścieków deszczowych oraz sanitarnych. Nic dziwnego, ponieważ w tym celu najczęściej wykorzystuje się kanalizację. Warto jednak mieć na uwadze to, że istnieje również takie zagadnienie jak kanalizacja kablowa, czyli inaczej telekomunikacyjna. Jest to system rur w budynkach i na zewnątrz budynków, które są potrzebne do instalacji oraz przeciągania kabli telekomunikacyjnych, takich jak np. światłowody.

W skład kablowej wchodzą studnie telekomunikacyjne, ciągi rur prowadzone na zewnątrz budynku oraz wprowadzenia do budynków. Kanalizacja kablowa powinna zapewniać kilka podstawowych funkcji, aby korzystanie z niej było łatwe i przebiegało sprawnie. Pierwszą funkcją takiej kanalizacji jest łatwy dostęp do systemu kabli, w razie przebudowy instalacji. Niezwykle ważne jest również to, aby kanalizacja była szczelnie obudowana, po to by instalacja nie uległa uszkodzeniu.

Ponadto musi być ona zabezpieczona przed dostępem osób trzecich, a także dostosowana do wszystkich rodzajów kabli. Bardzo ważne jest również to, aby zostawić w kanalizacji kablowej nieco miejsca, w sytuacji kiedy nastąpiłaby potrzeba instalacji kolejnych kabli. W dzisiejszych czasach wyróżnia się dwa rodzaje budowy takiej kanalizacji. Pierwszą z nich jest kanalizacja żelbetonowa, w skład której wchodzi studnia telekomunikacyjna, zwieńczenie takiej studni, jej pokrywa oraz segmenty rurowe.

Drugim rodzajem kanalizacji jest kanalizacja wykonana z tworzyw sztucznych. Jednym z niezbędnych elementów kanalizacji kablowej jest studnia telekomunikacyjna. Wiele firm na rynku oferuje ten element, jednak jednym z najciekawszych rozwiązań okazuje się być studzienka telekomunikacyjna od ELPLAST+. Jest ona wykonana z polietylenu, czyli materiału odpornego na działanie szkodliwych temperatur oraz substancji żrących. Ponadto jest to materiał mocno odporny na ścieranie, co zapewnia długą żywotność studzienki telekomunikacyjnej. Jest to niezwykle ważne, jeśli zależy nam na tym, aby kanalizacja kablowa służyła nam przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here