Szafka na buty w przedpokoju

Szafka na buty jest niezbędna nawet w małych przedpokojach. Konstrukcja może przypominać półkę, regał, pufę lub komodę. Jest to szczególny rodzaj mebla, który potrafi połączyć wygodę i estetykę. Z reguły szafka na buty umieszczana jest w przedpokoju obok drzwi wejściowych.

Cechy nowoczesnej szafki na buty

Nowoczesne szafki na buty w przedpokoju są wspólne dla wielu domowników, ale zamiast zwykłego elementu szafowego, szafka na buty może stać się ciekawym akcentem w każdym wnętrzu, a Ty znacząco zaoszczędzisz miejsce na korytarzu. Współcześni projektanci są zdania, że meble powinny być nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Szafka jest poręcznym systemem przechowywania innych rzeczy, których potrzebujesz, ale nawet mała szafka na buty może być wygodna, piękna, pojemna i praktyczna.

W szafce na buty z dodatkowymi półkami można pomieścić wiele rzeczy

 • Rękawiczki, czapki, szaliki, okulary przeciwsłoneczne i inne akcesoria sezonowe;
 • Wrotki, łyżwy, piłki, skakanki i inne zabawki na zewnątrz;
 • Klucze i portfele;
 • Akcesoria do spacerów dla zwierząt;
 • Domowe kapcie i nie tylko.

Główną cechą mebli obuwniczych jest racjonalność. Przy niewielkich rozmiarach ważna jest duża pojemność i estetyczne rozmieszczenie przedmiotów, a jednocześnie szybki i wygodny dostęp do butów. Wszystkie modele dostępne są w różnych rozmiarach. Należy wybrać na podstawie obszaru korytarza i liczby butów, które należy umieścić. Standardowe wymiary to 40-160 cm szerokości, 20-60 cm głębokości i 60-150 cm wysokości. Nawet najmniejsza szafka 40x20x60 cm pomieści około 10 par butów. Wewnątrz mogą znajdować się 2-3 rzędy półek.

W zależności od rodzaju urządzenia dzielą się na dwa typy:

 • Solidne. Na kilka par butów;
 • Z przegródkami. Każda para butów jest przechowywana w osobnej komorze.

Konieczne jest umieszczenie krawężnika obok drzwi wejściowych, aby wygodnie było założyć buty. Stojak na buty powinien pozostawiać wolne przejście i nie blokować drzwi. Krawężnik może przetrwać wiele lat, a buty bardzo długo zachowają swój pierwotny wygląd.

Aby to zrobić, ważne jest przestrzeganie kilku prostych zasad:

 • Nie zostawiaj mokrych, brudnych butów w szafce. Oprócz tego, że buty nie wysychają, we wnętrzu mebla z pewnością nagromadzi się nieprzyjemny zapach wilgoci.
 • Umieść saszetkę lub dowolny zapach w szafce.
 • Przetrzyj buty wilgotną ściereczką i używaj dezodorantów, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom.
 • Aby przechowywać buty przez kilka miesięcy, każda para musi być umieszczona w osobnej komorze.

Materiał wykonania szafki na buty

Ławki czy szafki wykonane są z metalu, litego drewna, płyty drewnopochodnej lub tworzywa sztucznego. Współcześni producenci preferują łączenie różnych rodzajów materiałów, np. drewna i metalu, metalu i płyty wiórowej i innych. Niektóre elementy i okucia mogą być wykonane z metalu, tworzywa sztucznego lub sklejki. Naturalne lite drewno jest stosowane tylko w produkcji wysokiej klasy modeli szafek na buty. Takie meble są niezawodne i przyjazne dla środowiska. Meble z naturalnego drewna to świetny dodatek do przestronnego przedpokoju w klasycznym stylu.

Metalowe szafki są nieporęczne i mają duży ciężar, więc projektanci starają się wizualnie rozjaśnić projekt i uczynić go otwartym, bardziej nieważkim i lekkim. Główną zaletą metalu jest jego trwałość i odporność na zużycie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here