Remont dachu

Nieszczelny i przeciekający dach to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakim od czasu do czasu musi zmierzyć się każdy właściciel domu. W założeniu pokrycie dachowe powinno móc funkcjonować bez zarzutu przez wiele długich lat. Niestety w rzeczywistości zdarzają się inaczej. Dach ulega rozszczelnieniu, a padający deszcz czy śnieg szybko powodują zacieki lub nawet przeciekanie. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego niż wezwanie fachowca i remont dachu.

Pamiętaj o załatwieniu formalności

Zasięgnięcie rady eksperta to jedna z tych rzeczy, o której należy pamiętać przed rozpoczęciem remontu dachu. Dobry dekarz z łatwością oceni zakres prace i podpowie czy wystarcz wymiana kilku dachówek, czy może uszkodzeniu uległa więźba dachowa i konieczne będzie postawienie nowej konstrukcji.

Bez względu na rozmiar poprawek, plan wykonania takich prac powinien być zgłoszony w starostwie, w dziale architektoniczno-budowlanym. Jeśli zależy nam na tym, by uniknąć jakichkolwiek komplikacji dobrze jest zrobić to przynajmniej na miesiąc przed startem robót. Kompletny zestaw dokumentów musi zwierać dane na temat rodzaju prac, ich przewidywany zakres oraz termin. Brak sprzeciwu daje zielone światło. Zgłoszenie jest ważne przez dwa lata.

Postaw na odpowiednich ludzi

Znalezienie dobrego fachowca nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jeśli chodzi o dekarzy, sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że ten zawód nie należy do zbyt popularnych. Rzetelne i doświadczone ekipy mają z reguły kalendarz prac wypchany po brzegi. Dodatkowo, należy liczyć się z tym, iż zlecenie remontu dachu to spory wydatek. To ile ostatecznie będziemy musieli zapłacić fachowcom zleży jednak od ich doświadczenia czy wiedzy.

Drogie materiały

Aktualnie ceny materiałów budowlanych poszły mocno w górę. Poza samą robocizną, drugim, niemniej ważnym kosztem będzie więc zakupienie odpowiednich materiałów.  W sytuacji gdy planowany remont ma obejmować również wymianę więźby dachowej, musisz liczyć się z tym, że dobrej jakości materiał to koszty ok. 25 zł za metr kwadratowy. Przy dachu wielospadowy te kwoty mogą być nawet dwa razy wyższe. Wpływ na ostateczny kształt wydatków będzie miał również sam rodzaj pokrycia. Jeśli zdecydujesz się na blachodachówkę z pewnością będzie taniej niż przy zakupie klasycznej dachówki.

Źródło: Dekarze.pl sklep online oferujący takie maszyny jak wciągarka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here