Urządzamy łazienkę

Wybór umywalki z pozoru wydaje się być łatwym zadaniem, jednak gdy przeanalizujemy bogatą ofertę dostępnych modeli dochodzimy do wniosku, stajemy przed wieloma dylematami. Wybierając odpowiednią umywalkę do łazienki musimy przede wszystkim dopasować ją do powierzchni, która pozwoli na montaż wybranego modelu. Czym kierować się przy wyborze umywalki? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Umywalka dostosowana do powierzchni łazienki

Decydując się na wybór odpowiedniej umywalki, oczywiście musimy dysponować powierzchnią łazienki, która pozwoli na komfortowe i łatwe jej użytkowanie. Urządzając wnętrze łazienki warto wziąć pod uwagę całokształt jej wystroju. Umywalka jest jednym z tych elementów, który ma być przede wszystkim funkcjonalny i praktyczny.

Ograniczony metraż powierzchni łazienki pobudza do kreatywnego myślenia, aby zagospodarować każdy metr powierzchni i wykorzystać go w sposób funkcjonalny. W przypadku dużej łazienki łatwiej jest dopasować idealną umywalkę – wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model oraz zdecydować się, czy stawiamy na umywalkę pojedynczą czy też podwójną.

Trudniejsze zadanie aranżacyjne jest w małej łazience. Jak więc wybrać najlepszy model? Producenci umywalek w swych ofertach posiadają również modele przeznaczone do małych powierzchni. Na rynku można znaleźć egzemplarze, które mają zaledwie 30 cm szerokości i są dostosowane do niewielkich pomieszczeń. Wybierając taki model warto jednak zwrócić uwagę na to, by umywalka była umieszczona w odpowiednich odległościach np. od kabiny prysznicowej. Odległość taka powinna wynosić minimum 20 cm, co pozwoli na komfortowe użytkowanie umywalki.

Umywalka nadblatowa czy podblatowa? 

Wybór odpowiedniego modelu umywalki jest tak naprawdę uzależniony od własnych preferencji. Warto jednak zwrócić uwagę, że umywalki nadblatowe mogą lepiej sprawdzać się w mniejszych łazienkach. Dlaczego? Umywalka zamontowana na blacie szafki pozwala efektywniej wykorzystać przestrzeń pod szafką. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie środków czystości czy ręczników.

Podblatowa umywalka ma swoich zwolenników i przeciwników. Jej zaletą jest przede wszystkim łatwe utrzymanie czystości w przeciwieństwie do umywalki nadblatowej, która ma wiele niedostępnych elementów. Należy jednak zwrócić uwagę, że w takim modelu mamy mniej dostępnego miejsca pod blatem. Taki model znacznie lepiej sprawdzi się więc w nieco większych łazienkach, w których nie mamy problemu z przestrzenią.

Dwie umywalki czy jedna? 

Niewątpliwie podwójna umywalka przekłada się na komfort jej użytkowania, zwłaszcza gdy  dzielimy łazienkę z innymi mieszkańcami domu. Dwie umywalki idealnie sprawdzają się podczas porannej toalety, kiedy domownicy w pośpiechu szykują się do wyjścia do pracy lub szkoły. Nie można jednak zapominać, że w takim przypadku potrzebna jest duża przestrzeń, która pozwoli na zamontowanie odpowiednio dużego blatu. Takie rozwiązanie  sprawdzi się więc tylko w dużych łazienkach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here