architekt Suwałki

Aktualnie możemy zaobserwować trend na budowanie domów na obrzeżach miast oraz okolicznych wsiach. Coraz więcej osób decyduje się na taki ruch, często przy tym zostawiając swoje mieszkanie w centrum miasta pod wynajem. Wystarczy przejechać się po miejscowościach otaczających największe miasta, by zobaczyć, jak dużo jest tam świeżo wybudowanych domów. Nie jest ciężko je odróżnić od tych stawianych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, ponieważ trendy na tej płaszczyźnie zdecydowanie się zmieniły. Czym się charakteryzuje nowoczesny budynek jednorodzinny?

Przede wszystkim szkielet domów stał się uproszczony – zazwyczaj przypomina on kwadrat, ewentualnie dobudowany jest garaż. Dzięki temu budynek nie tylko sprawia wrażenie nowoczesnego, ale także jest tańszy w budowie i utrzymaniu. Ściany zewnętrzne zazwyczaj pomalowane są na kolor biały, waniliowy lub jasne odcienie żółtego i pomarańczowego. Całość doskonale łączy się z kontrastowym – grafitowym, czarnym lub granatowym dachem. Z zewnątrz łatwo też zaobserwować dużą ilość okien lub nawet przeszklonych ścian. Panuje trend na wpuszczanie światła do domu, a także wygląda to bardzo elegancko.

Coraz większą wagę ludzie przywiązują także do otoczenia domu. Piękny i zadbany ogród z praktycznym tarasem to widok powszechny. Jest to także praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które uwielbiają spędzać czas w gronie przyjaciół – grilla, imprezę czy po prostu spotkanie wiosną i latem można bez obaw w całości przenieść na zewnątrz domu.

W nowoczesnych wnętrzach głównie w oczy rzuca się minimalizm. Dziesiątki ozdób kompletnie wyszły z mody, za to bardzo pożądane są duże przestrzenie, co jest także niezwykle praktyczne. Jeżeli ktoś chce ozdobić salon lub kuchnię, najlepiej zainwestować w kwiaty oraz obrazy lub oprawione zdjęcia (np. rodzinne).

Nowoczesny dom można opisać jako prosty, energooszczędny i praktyczny. Kupując projekt budynku, warto zatrudnić dobrego architekta, który sprosta potrzebom klienta i dodatkowo chętnie doradzi. Polecanego specjalistę najszybciej znajdziemy w sieci, wpisując w wyszukiwarkę hasło takie jak „architekt Suwałki”, a przed zatrudnieniem warto spojrzeć na opinie oraz portfolio przyszłego wykonawcy projektu.

Warto korzystać z usług projektanta, np. http://www.slonecznedomy.pl/ gdzie możesz zakupić gotowe projekty domów jednorodzinnych, nadające się idealnie pod Twoją inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here